Türk Polis Teşkilatı’nın; 176’ kuruluş yıl dönümü pandemi gölgesinde kutlandı
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 15:24
 
Türk Polis Teşkilatı’nın; 176’ kuruluş yıl dönümü pandemi gölgesinde kutlandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Nice yıllara...Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ kuruluş yıl dönümü Malatya’da da pandemi gölgesinde kutlandı
- Haberi
Türk Polis Teşkilatı’nın; 176’ kuruluş yıl dönümü pandemi gölgesinde kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın;

Resim

176’ kuruluş yıl dönümü pandemi gölgesinde kutlandı...

Resim

Polis Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Malatya’da da pandemi etkisin de programlar düzenlendi.

Resim

Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle Malatya’da Atatürk Anıtın da ve Şehir Mezarlığı’nda düzenlenen programda şehitlik anıtına çelenklerin sunumu ve İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından Vali Baruş ve protokol üyeleri şehitlerimizin kabirlerine çiçek bıraktılar.

Bir 1 kişi, ayakta, askeri üniforma ve açık hava görseli olabilir

Programın ardından Vali Baruş ve protokol üyeleri sırasıyla Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Kompleksini, Sanayi Polis Merkezi Amirliği ve Elazığ yol kontrol noktasını ziyaret ederek görevi başındaki polislerin Polis Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş yıldönümünü kutladılar.

Resim

Bu vatan evlatları, vatan ve millet söz konusu olduğunda hiç gözlerini kırpmadan kendilerini tehlikeye attılar. Onların bu fedakârlığının karşılığını layığı ile ödememiz lazım. Şehitlerini unutan bir millet, millet olamaz.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Türk milletinin en güzel vasıflarından birisi de Şehitlerini gazilerini hürmetle yad etmesi, onlara saygı gösterip,  onların hatırasına sahip çıkmasıdır. Bu hasletleri, bu hatıranın değerini de çocuklarımıza çok iyi anlatmak zorundayız.

Bir 1 kişi, ayakta, anıt, açık hava ve yazı görseli olabilir

Onlar bizim evlatlarımız bu evlatlarımızın görevleri sırasında karşılaştığı güçlükler de onlara yardımcı olmamız lazım.  Onların tek amacı, tek niyeti insanlarımızın rahat şekilde sokaklarda dolaşması, gece yatağına yattığında da huzurla uyumasıdır. Bu vesileyle ben tekrar emniyet teşkilatımızın 176 kuruluş yıldönümü tebrik ediyorum. Malatya'nın huzuru için memleketimizin huzuru için emek sarf eden tüm polislerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Resim

DUALAR EDİLDİ;

Resim

KURBAN KESİLDİ...:

Resim

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Malatya Emniyeti kurban kesimi yaptı...

Resim

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türk, Polis, Teşkilatı’nın;, 176’, kuruluş, yıl, dönümü, pandemi, gölgesinde, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı