Türkiye’mizin ve Malatya’mızın Ramazan Bayramı kutlu olsun
Haber
14 Mayıs 2021 - Cuma 03:53
 
Türkiye’mizin ve Malatya’mızın Ramazan Bayramı kutlu olsun
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… Ramazan Bayramı dolayısıyla Malatyalı Eğitim gönüllüsü Reşat Erdoğan yaptığı yazılı açıklama ramazanın geride bırakılıp bayram günlerinin muhabbetle bezenmiş manevi iklimine milletçe ulaşıldığını ifade etti
Kültür Haberi
Türkiye’mizin ve Malatya’mızın  Ramazan Bayramı kutlu olsun

Türkiye’mizin ve Malatya’mızın;

Ramazn Bayramı kutlu olsun...

Malatyalı Eğitim gönüllüsü Reşat Erdoğan "İdrak ettiğimiz bu bayram diğerlerinden faik ve fazilet bakımından ayrı olmasa da insan ve toplum sağlığı açısından mecburi farklılıklar içermektedir." dedi.

Eğitim Gönüllüsü Reşat Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla şu mesajı verdi: "Çünkü ilk kez kucaklaşmalarımızı ertelemek, buluşmalarımızı bir başka zamana bayrama tehir etmek sorumluluğunu taşıyarak Ramazan Bayramını kutluyoruz. Hem ülkemizi hem de dünyanın genelini tesirine alan Kovid-19 hastalığıyla mücadele edebilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duymakla birlikte, bayramda da sosyal mesafeleri azami ölçülerde korumak durumundayız. Muhtemel riskleri engellemek, salgının tekrar yayılmasının önünü kesmek maksadıyla sosyal hareketliliğin Ramazan Bayramı'nda da çok düşük seviyelerde tutulması kuşkusuz hayati niteliktedir. Kazanımlarımızı heba etmeden, bugüne kadar hastalığa karşı elde ettiğimiz müessir ve müspet neticelerin zevaline izin vermeden daha pek çok mutlu, huzurlu, sağlıklı, sıhhat dolu günlere birlik ve beraberlikle kavuşacağımıza inanıyorum.

"Gönül isterdi ki büyüklerimiz ziyaret edilsin, küçüklerimizin başı okşansın, sıla-i rahim gerçekleşsin. Ancak toplum sağlığının güvenliği için bu bayramdaki coşku ve heyecanı önümüzdeki günlere tahvil ve teşmil etmek herkes ve hepimiz adına ikamesi olmayan bir mükellefiyettir. Türk milleti büyük bir ailedir. Göz görmese de gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dua ve dileklerin himmet ve hidayet ihtişamıyla bayramlaşmanın güzelliğini ve lezzetini gıyaben yaşamamız mümkündür.

Bizim uzakları yakın eden, özlem deryasından vuslat incisini bulup çıkaran bir vicdan derinliğimiz, insani ve imani bir maharet enginliğimiz vardır ve mevcuttur. Yine çocuklarımızın koşup oynayacağı, büyüklerimizin ziyaret edilip hürmetle hatırlanacağı; tereddüdün bariyerine takılmadan, vehme ve endişelere aldırmadan kardeşliğin, kaynaşmanın, dini, milli ve tarihi emanetlerimizin bihakkın yaşanacağı kutlu zamanlara vasıl olacağımızdan asla şüphe duyulmamalıdır.

Yüce Allah, Türk milletinin ve mazlum gönüllerin inanıyorum ki yar ve yardımcısıdır.

Ramazan Bayramı’nın başta aziz milletimiz olmak üzere, bütün İslam dünyasına ve elbette bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini niyaz eder, Cenab-ı Hak’tan milletimize ve devletimize zeval vermemesini ve bayramı hayırlarla yaşamayı nasip etmesini temenni ederim. Türkiye’mizin ve Malatya’mızın  Bayramı kutlu olsun!”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’mizin, ve, Malatya’mızın, , Ramazan, Bayramı, kutlu, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı