Vakıflar Haftası bu yıl; Vakıf Medeniyetin Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanıyor
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 21:01
 
Vakıflar Haftası bu yıl; Vakıf Medeniyetin Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan, “Vakıflar haftası 2021 yılın da Vakıf Medeniyetin Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanacaktır. “dedi.
Kültür Haberi
Vakıflar Haftası bu yıl; Vakıf Medeniyetin Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanıyor

Vakıflar Haftası bu yıl; Vakıf Medeniyetin,

Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanıyor...

Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan, Vakıflar Haftası kutlamaları nedeniyle kamuoyuna kutlamalarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Her yıl farklı bir tema ile kutladığımız Vakıflar Haftamızın bu yıl “Vakıf Medeniyetin Şefkat ve Merhamet” teması ile kutlanacaktır. Maalesef 2020 yılında olduğu gibi bu yılda pandemi sebebiyle kutlamalar daha çok sanal ortamlarda, sosyal medya üzerinden gerçekleşecek. Bu sıkıntılı günlerin inşallah sonlarına geldik. Önümüzdeki yıllar yine geçmiş yıllarda olduğu gibi hep birlikte muhtacın sofrasında, öğrencinin harçlığında, yetimlerin gönüllerinde olacak nice etkinliklerimizi beraberce gerçekleştireceğiz.

Bizler bu sıkıntılı günlerimizde elbette yardımlarımıza devam ediyoruz. Bölgemizde (Malatya-Elazığ-Tunceli illerinde) her ay düzenli olarak 1196 ailemize gıda kolileri, 170 ailemize maaş, 470 ortaöğretim, 190 üniversite olmak üzere 660 öğrencimize burs vermeye devam ediyoruz. Ayrıca kültür varlıklarımızın onarımları da tüm hızıyla devam etmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğümüz bin yıllık bir geleneği tüm yönleriyle sürdürmeye devam edecektir. Bu emaneti bizlere ulaştıran tüm vakıf gönüllülerinden Allah razı olsun, ahirete intikal edenlerin de ruhları şad olsun.

Bin yıldır yüce milletimize toplumsal, kültürel ve ekonomik alanlarda türlü hizmetler sunan, temelinde hayır duygusu ve insanlık sevgisi yatan vakıf kültürümüzün daha çok yüreklere dokunabilmek adına bu kadim müessesenin ilelebet payidar kalması temennisi ile Vakıflar Haftası kutlu olsun.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Vakıflar, Haftası, bu, yıl;, Vakıf, Medeniyetin, Şefkat, ve, Merhamet”, teması, ile, kutlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı