Vali Galip Demirel Spor Kulübü; duygusal bir törenle açıldı
Haber
11 Eylül 2021 - Cumartesi 01:15
 
Vali Galip Demirel Spor Kulübü; duygusal bir törenle açıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika Sıcak haber… Malatya’nın yetiştirdiği efsane vali-efsane müsteşar siyasetçi devler adamı Vali Galip Demirel Spor Kulübünün açılışı yapıldı.
Eğitim Haberi
Vali Galip Demirel Spor Kulübü; duygusal bir törenle açıldı

Vali Galip Demirel Spor Kulübü;

Resim

Duygusal bir törenle açıldı...

Resim

Vali Galip Demirel Ortaokulu bünyesin de kurulan Vali Galip Demirel Spor Kulübünün açılışına yoğun bir katılım oldu.

Vali Galip Demirel Spor Kulübünün açılışı nedeniyle saat 15.00’de bir tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören de konuşmalar da yapıldı.

Resim

Törene Devlet ve Turizm önceki Bakanı Güldal Akşit, eşi TBMM Başkanı Baş Müşaviri Mehmet Haluk Akşit, Gümrük ve Ticaret önceki Bakanı Milletvekili Bülent Tüfenkci, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, Battalgazi belediye başkanı Osman Güder, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Kale Belediye başkanı Murat Koca, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Siyasi Parti yöneticileri, STK Temsilcileri, Büyükşehir Genel Sekreteri Cemal Nogay,  Doğanyol Muhtarlar Dernek Başkanı Bekir Conger, Battalgazi belediye başkan yardımcısı Zafer Kırçuval, Eğitim Camiası, DR. Sezai Demirel, Siyasetçi iş insanı Adil Demirel ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Açıklama yok.

Vali Galip Demirel Spor Kulübünün açılışın da Okul Müdürü ve Kulüp Başkanı Hamit Kaplan, Vali Yardımcısı Kenan Eskin eğitim öğretim ve sporun önemini dile getiren birer konuşma yaptı.

Resim

EFSANE VALİMİZ…:

Vali Yardımcısı Kenan Eskin ”Efsane valimiz Galip Demirel her noktada çığır açtı” ifadelerini kullandı

Bir 1 kişi, ayakta ve balon görseli olabilir

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER NE DEDİ?

“AK Parti Genel Başkan Danışmanımız ve Eski Bakanımız, değerli hemşehrimiz Sayın Güldal Akşit Hanımefendi, AK Parti MKYK Üyesi Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ve Malatya protokolümüz ile birlikte, Vali Galip Demirel Ortaokulu Spor Kulübünün açılışını gerçekleştirdik.”

Açıklama yok.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR NE DEDİ?

“Turizm ve Devlet Eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Sayın

Güldal Akşit

Hanımefendi ve MKYK Üyesi Malatya Milletvekilimiz Sayın

Açıklama yok.

Bülent Tüfenkci'nin katılımlarıyla Galip Demirel Ortaokulu Spor Kulübünün düzenlemiş olduğu açılış programına katıldık.”

GÜMRÜK VE TİCARET ÖNCEKİ BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ NE DEDİ?

Resim

“AK Parti Genel Başkan Danışmanımız, Eski Bakanımız, hemşehrimiz

 Güldal Akşit hanımefendinin merhum babalarının adını taşıyan Vali Galip Demirel Ortaokulu Spor Kulübü'nün açılış törenine katıldık.”

Açıklama yok.

DEVLER VE TURİZM ÖNCEKİ BAKANI GÜLDAL AKŞİT’TEN DUYGUSAL KONUŞMA…:

Açıklama yok.

AK Parti Genel Başkan Baş Danışmanı, Devlet ve Turizm önceki Bakanı Güldal Akşit yaptığı duygusal konuşma da babası efsane Vali Galip Demirel’i anlattı.

Resim

Efsane Vali Galip Demirel’in Orduzu’da Malatya’ya eğitim için yürüyerek gelip gittiğini ifade eden önceki Bakan Güldal Akşit “Ah diyorum babam da bugünleri görseydi. Babam okul dönemin de gaz lambası ışığın da okuyarak derece ile Siyasi Bilgiler’e derece ile giren bir öğrenciydi. Valiliği devlet adamlığı ile hepimize örnek oldu. Işık oldu. Bu okulumuz da da yeni Galip Demireller yetişecektir. Buna inanıyorum” dedi.

Resim

Önceki Bakan Güldal Akşit, eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekip sporun önemine de değinip “Babam Galip Demirel sporu çok severdi ve spor da yapardı. Bu spor kulübün de de zeki-çevik başarılı sporcular yetişeceğine yürekten inanmaktayım” ifadelerini kullandı.

Açıklama yok.

Yapılan konuşmalar sonrasın da törene katılanlara Vali Galip Demirel Spor Kulübünün 44 numaralı formaları hediye edildi.

Resim

Vali Galip Demirel Spor Kulübü sporcularının yarışmada aldıkları madalyaları takdim edildikten sonra açılış kurdelesi t6oplu “Hayırlı olsun” dilekleriyle kesildi.

Açıklama yok.

Daha sonra spor salonu gezildi.

Malatya’nın artık Vali Galip Demirel Spor Kulübü de var oldu. 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Vali, Galip, Demirel, Spor, Kulübü;, duygusal, bir, törenle, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı