Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 16:31
 
Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Başkan Çınar, Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal tesisleri inşaatını ziyaret ett ve şunları söyledi “Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak”
Yaşam Haberi
Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak

Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Osman Uğurlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve İlgili Birim Müdürleri ile birlikte Şahintepesi’ndeki 37 dönüm alan üzerinde yapımı tüm hızıyla devam eden ‘Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’ projesinin inşaat şantiyesini ziyaret etti. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un turizm potansiyelinin hareketlenmesine bu projenin önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Açıklama yok.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “28 oyunlu dört ip macera parkuru, 15 oyunlu ağ macera parkuru, dev salıncak, tubby slide, trambolin, tırmanma duvarlarını içeren 47 farklı macera alanına sahip olacak ‘Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’ projesi doğa sporlarında da bölgede söz sahibi olacak niteliklere sahip bir proje olduğunu belirtti. Doğal güzellikleriyle kendisine hayran bıraktıran Kadim Çırmıhtı’ya tepeden bakan bir nokta bulunan Şahintepesi’ni 47 farklı macera sporunun yapılabileceği bir hüviyete kavuşturacaklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un gizli kalmış doğal güzelliklerini farklı ve dikkat çekici dev yatırımlarla turizme kazandırmak için güçlü adımlar attıklarını ifade etti. Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’nin yanı sıra Beylerderesi ile Çırmıhtı arasındaki dönüşüm yatırımlarına dahil ettikleri atlı binicilik, rafting ve drift gibi alanlarla doğa sporlarında söz sahibi olacaklarını vurgulayan Çınar, “Doğal ve kültürel güzelliklere sahip bölgelerimizin turizm alt yapılarını ortaya çıkarmak adına başlattığımız dev yatırımlarımız arasında yer alan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri’miz de ki yapım işleri tüm hızıyla sürmektedir. 28 oyunlu dört ip macera parkuru, serbest düşüş parkuru, 15 oyunlu ağ macera parkuru, dev salıncak, tubby slide, trambolin, tırmanma duvarlarıyla 47 farklı macera sporunun yapılabileceği mekanlara sahip projemize özellikle doğa severlerin yoğun ilgi göstereceklerine inanıyoruz.

Açıklama yok.

Doğa sporlarıyla yakından ilgilenen yerli ve yabancı turistlerimiz 37 dönümlük alanda hizmete sunacağımız bu özel yatırım alanına gelerek, farklı doğa sporlarını yaparak spor hayatlarını zenginleştirecekler. Dağ kızağı alanından akvaryumuna, sosyal tesislerinden su topu havuzuna, yöresel ürün satış ve tanıtım alanlarından paintball alanına kadar toplumda farkındalık oluşturacak değerli bir eseri Yeşilyurt’umuza kazandırmış olacağız. Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan 18 proje arasında yer alan bu dev yatırımımızla bölgemize olan ilgiyi de artırmış olacağız.

Açıklama yok.

Burayla birlikte Beylerderesi ile Çırmıhtı arasındaki doğal zenginlikleri doğru ve planlı yatırımlarla turizme kazandırmak adına başlattığımız dönüşüm yatırımlarımıza atlı binicilik, rafting ve drift gibi alanları da ekledik. Rafting ile birlikte drift ve atlı binicilik gibi sporlarında rahatlıkla yapılabileceği alanlara sahibiz, belirlediğimiz noktalara bu tür sporlarında hem eğitimlerinin verileceği hem de uygulanabileceği merkezler kuracağız. Kentimizin sosyo-ekonomik hayatına çok ciddi katkılar sunacak olan özel projelerimizle tarihi bölgelerimizde yeni yaşam alanları kurup, Yeşilyurt İlçemizin turizmden hak ettiği payı almasını sağlayacağız. İnşallah bu ve benzeri diğer tüm yatırımlarımızla Yeşilyurt’umuz doğa sporlarında isminden söz ettirecek bir seviyeye en kısa sürede ulaşacaktır Bölgemizde eşsiz benzeri olmayan, bir çok farklı fonksiyonel alanlara sahip güzel bir macera alanını Yeşilyurt’umuza kazandıracağız.

Açıklama yok.

Adrenalin tutkunlarının yoğun ilgi gösterecekleri alanlara sahip tesislerimizde yöresel lezzetlerimizin tanıtım ve satış mekanlarını da kuracağız. Bölgemizi bir bütün halinde geliştirip büyütüyoruz.Yeşilyurt Kentsel Tasarım ve Lezzet Vadisi projelerimizin çatısı altında restorasyon ve dönüşüm yatırımlarımızdan müzelerimize, kaldırım ve meydan düzenlemelerinden sokak ve cephe sağlıklaştırma projelerimize kadar bir çok farklı uygulamayla tarihi bölgelerimizin cazibesini artırmaktayız. Kentimizin sosyo-ekonomik hayatına çok ciddi katkılar sunacak olan özel projelerimizle tarihi bölgelerimizde ki yeni yaşam alanlarımızı teker teker hizmete sunuyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi, İHA-1 İHA-0 Drone Uygulama Eğitimini Gerçekleştirdi

BAŞKAN ÇINAR, DRONE KURSİYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Yeşilyurt Belediyesi, İHA-1 İHA-0  Drone Uygulama Eğitimini Gerçekleştirdi

Yeşilyurt Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Desteklenen "Kiltepe Kadın Mesleki Eğitim Merkezi Ve Yaşam Alanı Projesi " kapsamında, İHA 0 – İHA 1 Drone Ticari Pilot Sertifika Eğitim Kursu vermeye devam ediyor.

Yeşilyurt Belediyesi Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde 15 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik düzenlenen İHA 0 – İHA 1 Drone Ticari Pilot Sertifika Eğitim Kursu pratik eğitimleri başladı.

Alanında uzman eğitmenlerin gözetiminde gerçekleşen teorik ve pratik derslerin sonunda düzenlenen pratik uygulama sınavda başarılı olan kursiyerlere; İHA 0 - İHA 1 SHGM onaylı İHA Sertifikası, İHA0- İHA1 Üniversite Onaylı İHA sertifikası ile İHA0- İHA1 Ehliyeti ve Temel Radyo Haberleşme Belgesi takdim edilecek.

“Her Alanda Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yaka mahallesinde pratik ve uygulama eğimini gerçekleştiren kursiyerleri ziyaret etti. Başkan Çınar,burada yaptığı açıklamada “Türkiye’de her geçen gün hızla gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren insansız hava araçlarını ehliyetli ve eğitimli kullanmak isteyenler yönelik  eğitim programlarının Kiltepe Kültür ve Yaşam merkezinde açılan kurs’la verildiğini belirtti. Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyemizin, Kiltepe Kültür ve Yaşam merkezinde faliyete açmış olduğumuz İHA-1 ve İHA-0 ticari sertifikalı Drone eğitim kursunun daha önce teorik eğitimini vermiştik, bugün de burada uygulama eğitimini gerçekleştiren kursiyerlerimizi ziyaret ediyoruz. Yaklaşık, 100, kursiyerimiz eğitim görmekte daha önce almış oldukları teorik eğitimi burada uygulamalı olarak pratiğe dönüştürerek, hem kendilerini geliştirip hem de sertifika sahibi oluyorlar.

Bizler Yeşilyurt Belediyesi, olarak gençlere yönelik çalışmalarda özellikle inovatif çalışmaları, katma değeri yüksek olan ürünlerin üretilmesine yönelik eğitim çalışmaları, bilgisayar yazılımlar, yazılım kodlamaları ve algoritma çalışmaları, gibi birçok alanda gençlerimizi üst düzeye taşıyabilecek yarınlara hazırlayacak alanlara hazırlamaya yönelik çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Biliyorsunuz geçen hafta Yeşilyurt’umuzda yapmış olduğumuz gençlik projeleri ve faaliyetleri kapsamında Cumhurbaşkanımız tarafından Gençlik Festivalinde ödülle layık görülmüştük. Almış olduğumuz ödülün içeriği tamamen gençlere yönelik yapılan proje ve çalışmalardan oluşuyordu. Yeşilyurt Belediyesi, olarak 3 ayrı kategoride başvurumuz vardı, ödül aldığımız kategori, gençlik projeleri ve faaliyetleri alanında yapılan spor tesisleri ve gençlik çalışmalarıyla alakalıydı.

Bir diğer başlık da Kültür Sanat ve Spor festivalleri çalışmaları kapsamında şehrimizde yapmış olduğumuz çalışmalardı. Üçüncü başlığımızda ise gençlerimizin geleceğe kendilerini çok iyi hazırlamaları ve yüksek katma değerli ürünler üretimi alanında kendilerini geliştirebilecekleri yüksek teknolojik faaliyetler ile alakalı eğitim alabilecekleri kursların oluşturulması ile alakalı, çağımızın teknolojik gelişmelerine uyum sağlayarak Teknofest gibi yarının teknolojisi ile alakalı eğitim ve çalışmalara yönelik faaliyetlerdi. Bu üç başlık altında katılım sağlamış olduğumuz Gençlik Festivalinde ödül alan belediyeler arasına girmiş olduk.

Gençlerimizi çok önemsiyoruz ve değer veriyoruz bu kapsamda 2021 yılını Gençlik ve Spor yılı olarak ilan etmiştik. Bu hedef doğrultusunda yüzlerce kurs, kültürel ve sanatsal aktivite ve sportif birçok faaliyet gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Gençlerimiz memnun, buradan eğitim alan insanlarımız menün bu da bizi ziyadesi ile mutlu ediyor. Yeşilyurt Belediyesi, olarak gençlere daha çok yatırım yapacağız, gençlerimizin gelişiminde her türlü desteği vereceğiz,  yarınlara daha dinamik ve donanımlı yetişmelerini sağlayacağız. Bugün burada eğitimlerini tamamlayıp başarılı olan kursiyerlerimizde hayırlı olsun diyorum inşallah daha bir çok teknolojik faaliyetin eğitimini gençlerimizle buluşturacağız katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum dedi.

Drone eğitimine katılan kursiyerlerde Yeşilyurt belediyesinin yapmış olduğu bu eğitimler için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini ifade ettiler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yeşilyurt, Belediyesi, Bu, Proje, İle, Doğa, Sporlarında, Söz, Sahibi, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı