Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya’da Cumhuriyetimizin 100. Yılı Coşkusu büyük yaşanıyor…

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Her yan Ay-Yıldız…Cumhuriyetin yüzüncü yılı tüm yurtta olduğu gibi deprem bölgesi Malatya’da da coşku ile kutlanıyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Malatya’da

"Açıklama

Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusu büyük yaşanıyor…

Cumhuriyetimizin 100. Yıl etkinlikleri Türkiye'mızın dört bir köşesin de coşkuyla kutlanıyor…“İlelebet Payidar Kalacak” Cumhuriyetimizin Kuruluş Yıldönümü nedeniyle deprem bölgesi Malatya ‘da da çeşitli etkinlikler düzenlendi ve düzenlenmeye de devam ediyor.

Cumhuriyetimizin coşkusu deprem Bölgesi Malatya’da bir başka yaşanıyor. Dört bir yan Ay-Yıldızlı Bayraklarla donatıldı. Programlar yoğun, kutlamalar yapılıyor.

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100. YIL PROGRAMI ŞÖYLE…:

"Açıklama

Malatya Olay Tv…:

"İlelebet Payidar Kalacak" Cumhuriyet'imizin 100. Yılını kutluyoruz…

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CUMHURİYETİN 100. YILINDA 10 BİN BAYRAK DAĞITTI

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Malatya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi, kenti Türk bayraklarıyla donattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen bayrak dağıtma etkinliğinde esnaf ve vatandaşlara yaklaşık 10 bin adet bayrak hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hem kentin çeşitli yerlerini bayraklarla süsleyerek hem de esnaflara ve vatandaşlara bayrak dağıtımı gerçekleştirerek, kenti adeta kırmızı-beyaza büründürdü.

Malatya genelinde esnaflara bayrak dağıtımının yapıldığını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Murat Kılınç, “Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak esnaflarımıza bayrak dağıtımı yaptık.  Malatya genelindeki esnaflarımıza, vatandaşlarımıza, okullarımıza ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlarımıza bayrak dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Şu anda Cumhuriyet Meydanın da ve çevresindeki tüm esnaflarımıza bayrak dağıtımımızı gerçekleştirdik. Gün boyunca bayrak dağıtma etkinliğimiz devam edecek” dedi.

"MAB_3535"

KORTEJE/FENER ALAYINA KATILIM DAVETİ VAR…:

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada halka davet var.

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 28 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Kernek Meydanı’ndan başlayıp Millet Bahçesi’nde sona erecek olan Kortej/Fener Alayı Yürüyüşüne katılımınızı bekleriz. “

"MAB_3524"

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI…:

MALATYA VALİSİ ERSİN YAZICI’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan ve büyük fedakarlıklarla kazanılıp eşsiz bir zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 29 Ekim Türk Milletinin istiklal ve istikbal yolunda kararlılıkla giriştiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliği ile taçlandığı kutlu bir gündür. Bu tarih, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen büyük bir devrimin yıl dönümüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir. Cumhuriyet; milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir. Cumhuriyet; eğitim, bilim, sanat, kültür ve teknoloji alanlarında büyük atılımların yapıldığı, bir dönemimde simgesidir. Bu dönemin temel değerleri ise laiklik, eşitlik, adalet ve demokrasi ilkeleri üzerine kurulmuştur.

Ülkemizi 100. Yılında daha aydınlık yarınlara taşımak için Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olan “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini her daim hatırlayarak Atatürk’ün bize gösterdiği bu yolda daha emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, istiklâli ve istikbali uğruna ölüme meydan okuyan, milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Kurtuluş Savaşımızı eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızdan bizlere emanettir. Bu emanet, devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, Türk milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet’imizin 100. Yılını  en içten dileklerimle kutlarım.

“CUMHURİYETLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRİLEN ATILIMLAR ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN GÜÇLÜ DEVLETLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMİŞTİR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gürkan Mesajında, “Aziz Milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük hediyesi olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlarken, büyük bir millet olarak güçlü bir devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşamaktayız.

Binlerce yıllık tarihi boyunca dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen milletimizin istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinde görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Milleti’nin canı pahasına verdiği bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle adeta taçlanmış ve tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. 

Cumhuriyetin kurulduğu ilk günden bu yana gerçekleştirilen atılımlar, ülkemizi bugün sadece bölgesinin değil, dünyanın yakından takip ettiği güçlü bir devlet haline getirmiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında da ülkemizde ve şehrimizde yeni yüzyılın projeleri bir bir hayata geçiriliyor.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi. 

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU’NUN MESAJI…:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun Cumhuriyetimizin 100.yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı Mesajı:

Türkiye Cumhuriyetimizin 100 yıldönümünü, bugün dünden daha güçlü, yarın da bugünden daha güçlü olacak şekilde kutluyoruz.

Tarihin hiçbir döneminde savaşlar, kıtlıklar, işgaller, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş, özgürlüğünden koparamamıştır.

Türk milleti 29 Ekim 1923 tarihinde, kutlu mazisinin en önemli stratejik silkinişlerinden birini gerçekleştirmiş, içteki ve dıştaki art niyetli odaklara asla fırsat vermeyeceğini azim ve ahlakıyla ortaya koymuştur

MHP Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ni ifade ettiği gibi, ‘Tarihimizin derinliklerinden süzülüp bugünlere ulaşan milli emanetler asla zedeletilmeyecek, hiçbir zaman da zaafa uğratılmayacaktır.’

Türk milletinin varlığını ve haysiyetini koruma esaslarının belirlenip ilan edildiği Cumhuriyet’in sonsuza kadar var olması her vatan evladının ahlaki sorumluluğu ve milli ödevidir.

Sınırsız Bağlılık, Vazgeçilmez Yemin, Hiç Bitmeyecek Azimle Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100. Yıldönümü Kutlu Olsun.

Türk milletinin Cumhuriyet Bayram’ını gönülden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve büyük ceddimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

AĞBABA 100 YILLIK COŞKU,100 YILLIK GURUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhuriyet Bayramının  100. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Ağbaba açıklamasında “CHP olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyeti, onun kazanımlarını ve değerlerini koruyacağız, savunacağız, yaşatacağız” ifadelerine yer verdi.            

Ağbaba’nın açıklaması şu şekilde;

Bu sene Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılını kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında büyük bir gurur ve sevinç duygusu yaşıyoruz.

Cumhuriyet tutuculuğa, gericiliğe, ümmetçiliğe karşı çağdaşlığın, özgürlüğün, demokrasinin ve aydınlığın ismidir. Laik Cumhuriyet dil, din, ırk, mezhep, inanç farkı gözetmeden insanlara kucak açılması demektir.

Adına başkan, diktatör, kral vs ne denirse denilsin tek adamcı yönetim anlayışının sonuçlarını görmek için çok uzağa gitmeye gerek yok. Yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de, Lübnan’da, Mısır’da yaşananlara, kardeş kavgasına, kan ve gözyaşına bakıldığında Cumhuriyetin ve parlamenter sistemin değeri bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Cumhuriyetin kazanımlarına ve değerlerine göz dikenler unutmamalıdır ki, CHP olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyeti, onun kazanımlarını ve değerlerini koruyacağız, savunacağız, yaşatacağız.

Parlamenter sistemi savunmak Türkiye’de demokrasiyi, insan haklarını, eşit yurttaşlığı ve çağdaşlığı savunmak anlamına gelmektedir.

Bize bu sistemi armağan eden ve bu yıl 100. Yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimizi bizlere armağan edenleri içtenlikle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

KESKİN, “CUMHURİYETİN İLANINI SAĞLAYAN MÜCADELEYİ, İRADEYİ VE MİLLİ RUHU UNUTURSAK HER ŞEYİMİZİ KAYBEDERİZ”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf camiası olarak Cumhuriyetin 100. Yılını gönülde coşku ve onurla kutladıklarını belirterek, “Tarih boyunca, her türlü zorluğa birlik ve beraberlik içerisinde göğüs geren milletimiz ile birlikte bu zor günleri de geride bırakacağız.” dedi.

Başkan Keskin’in, Cumhuriyetin 100. Yılı  ve Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajı şu şekilde:

nedeniyle yaptığı açıklama da, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını yürekten kutluyoruz.

Her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen bir bağımsızlık destanının yazıldığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından tüm dünyaya egemenliğimizi ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşu olan 29 Ekim 1923 tarihi milletimiz için Anadolu’da istiklal ve istikbalimizin sarsılmaz temeli olmuştur.

Türk milletinin imandan saydığı vatan sevgisini ve hiçbir şeyle değişmeyeceği özgürlüğünü bütün dünyaya meydan okuyarak tarihe altın harflerle yazdırdığı Türkiye Cumhuriyeti’mizin bugün 100. Yılını Kutluyor olmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizi, kurtuluş ve kuruluş ruhunu kaybetmeden bundan sonrada korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin ilanını sağlayan mücadeleyi, iradeyi ve milli ruhu unutursak her şeyimizi kaybederiz. O nedenle birlik ve beraberliğimizi korumalı, ülkemizin istikbaline ve istikrarına gelebilecek tüm tehlikelere karşı Cumhuriyetimizin ilanını sağlayan milli ruhla hareket etmeliyiz.

Esnaf ve sanatkar camiası olarak; birlik ve beraberliğimizi korumaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizi ve ilkelerini ilelebet yaşatmaya kararlıyız.

Asrın felaketi olan 6 Şubat depremlerini yaşayan ve deprem bölgesinde bulunan esnaf camiası olarak şuna inanıyoruz; Cumhuriyeti kuran ve yaşatan ruh; Malatya’yı ve bölgemizi de ayağa kaldıracaktır. Devletimize ve milletimize güveniyoruz. Tarih boyunca, her türlü zorluğa birlik ve beraberlik içerisinde göğüs geren milletimiz ile birlikte bu zor günleri de geride bırakacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

BAŞKAN SADIKOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sadıkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milletimiz 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine hiçbir zaman pranga vurulmayacağını ilan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere düşen en önemli vazife atalarımızın aziz hatıralarına sahip çıkmaktır. Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milletimizin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

BAŞKAN ÖZCAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Ramazan Özcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın coşku, heyecan ve onurunu yaşıyoruz. Ebedi yurdumuzda, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz atalarımızın açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kolay kurulmadığını ve bugünlere kolay gelmediğinin altını çizen Özcan, mesajında şunları kaydetti:

“Binlerce yıllık köklü bir devlet geleneğine sahip olan necip milletimiz, tarih yolculuğundaki en büyük varoluş mücadelelerinden birini bundan bir asır önce yedi düvele karşı İstiklal Harbinde vermiştir.

Toprakları işgal edilerek, bağımsızlığı elinden alınmak istenen asil milletimizin türlü yokluk ve zorluklarla karşı verdiği bu destansı mücadele günümüz Türkiye Cumhuriyeti’nin kapılarını bizlere açmıştır.

29 Ekim 1923’te imkansızlıklar içerisinde ilan edilen Cumhuriyetimizin aydınlığında ülkemiz; bilim, kültür, sanat, spor, ekonomi, politika, sosyal yaşam gibi her alanda büyük mesafeler kat etmiş ve bir dünya devleti haline gelmiştir.

Bugün bir asrı geride bırakarak her geçen gün daha da güçlenen Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın haklı gurur ve mutluluğunu bir arada yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyor, emin adımlarla ilerliyoruz. Atalarımızın ödediği bedeller unutulmadan, milli bilinç, akıl ve bilimin ışığında daha fazla çalışarak ülkemizi dünyanın en güçlü ve ekonomisi en gelişmiş ülkesinden birisi yapmak hepimiz için bir görevdir.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında büyük ve güçlü Türkiye ülküsüyle ekonomide, üretimde, ihracatta kısaca hayatın her alanında çok daha fazla çalışmamız ve mücadele etmemiz gerekiyor. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yeni hedefler belirlediğimiz bir dönemde her türlü zorluk karşısında atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla ekonomi alanında günün koşullarına uygun olarak daha kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya ve yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz”.

Bu duygu ve düşüncelerle, onurla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanımızın bütünlüğü ve bekası için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

BAŞKAN ÇINAR, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMININ 100.YILINI KUTLADI

“Cumhuriyet, Türk Milletinin Binlerce Yıllık Tarihinde Ulaştığı En Muhteşem Zirvesidir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetin ilanıyla Türk milletinin istiklali ebedileşmiş, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Liderliğinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetin 100’ncü Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Yazılı mesajında, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını ifade eden Başkan Çınar kutlama mesajında, “Cumhuriyet; en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini zaferle neticelendiren milletimizin, şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bu anlamda her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedellerle kurulan Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek; güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet hiç şüphe yok ki; geleceğimizin de en büyük güvencesidir.

Yeşilyurt Belediyesi olarak ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100’ncü yılına atıfta bulunarak ilçe genelinde hizmete sunduğumuz 100 yatırımla birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Türkiye Yüzyılına hazırlanıyoruz. Ülkemiz için, vatanımız için, şehrimiz için, ilçemiz için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Birbirine kenetlenmiş büyük Türk milletimizin verdiği destansı mücadelenin sonucu kurulan Cumhuriyetimizin 100’ncü yaşı kutlu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.” dedi.

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRK DEMOKRASİSİ KONFERANSI…:

"Cumhuriyeti’nin

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Malatya Turgut Özal Üniversitesinde “Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılında Türk Demokrasisi” başlıklı konferans düzenlendi. Etkinliğe Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Çolak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Erdal, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, kurum amirleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli açılış konuşmasında “Yaklaşık 100 yıl önce milli iradenin temel ilke olarak benimsendiği Cumhuriyetimiz, her gün biraz daha güçlenerek yüzüncü yılına erişti. Coğrafi olarak çevremizin adeta ateş çemberine döndüğü bu günlerde Cumhuriyete ve demokrasiye, millet devlet bütünleşmesine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti’nin Ortadoğu’da yanan bu ateşi söndürebilecek baş aktörlerden biri olarak görülmesi, ekonomik gücünden çok kadim devlet geleneğinden ve yüzyılı aşkın demokrasi tecrübesinden ileri gelmektedir. “ dedi.

Bentli konuşmasının devamında: “Milli birlik ruhuna ve devlet millet bütünleşmesine her zamankinden çok ihtiyaç duyduğumuz bu günleri de milletimizin devletine olan bağlılığı, devletimizin milletine karşı beslediği güven ve hizmet duygusuyla inşallah hep birlikte aşacağız. Bu vesileyle bize Cumhuriyeti armağan eden ve Cumhuriyetimizin gelişip güçlenmesinde emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, siyaset adamları, bürokrat ve askerlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Açılış konuşmasından sonra konferansa geçildi. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Göktolga Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılında Türk Demokrasisi” başlıklı sunumu gerçekleştirdi. Göktolga konferansta şunları söyledi:

“Yunanca bir kelime olan demokrasi halkın iktidarı anlamına gelmektedir. Cumhuriyet terimi ise halka ait olan devlet anlamına gelmektedir. Demokrasi ve cumhuriyet birbirlerini tamamlayan iki kavram. Demokrasiyi cumhuriyetsiz, cumhuriyeti de demokrasisiz kurgulayabilmek pek mümkün durmuyor.

Türk demokrasi tarihini anlatırken ilk değinmemiz gereken nokta şu ki Cumhuriyetimiz bugün yüzüncü yılında ama Türk demokrasisinin yaklaşık iki yüz yıllık bir tarihi var. Yani demokrasi çabaları Cumhuriyet öncesinde, yani Osmanlı döneminde başlıyor.” dedi.

Göktolga; Sened-i İttifak, Tanzimat Fermanı, Islahat Fermanı, Kanun-ı Esasi, Teşkilat-ı Esasiye Kanunundan bahsederek bunların Türk demokrasisinin ilk aşamaları olduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE İKRAM

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri (BELSOS), Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesine gelen öğrencilere, haftanın belirli günlerinde çorba, simit, poğaça gibi ikramlarda bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi olarak, Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesine gelen öğrencilerin beslenmesine katkıda bulunmak istediklerini söyleyen BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla haftanın belirli günlerinde çorba, simit, poğaça gibi ikramlarımız oluyor. Sıcak poğaça, kek ve çorba gibi ikramlarımızın yapılma sebebi ise konteyner kentlerden kütüphaneye gelen öğrencilerimizin beslenmesine katkıda bulunmak” dedi.

"MAB_3499"

PALANCI: BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİ KÜTÜPHANEMİZE BEKLİYORUZ

Haftanın belirli günlerinde dağıtılan ikramların devam edeceğine dikkat çeken BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı, “Geçtiğimiz haftalarda açılışı yapılan Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanemizin açılışı ile beraber kütüphanemize gelen öğrencilerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla haftanın belirli günlerinde çorba, simit, poğaça gibi ikramlarımız oluyor. Sıcak poğaça, kek ve çorba gibi ikramlarımızın yapılma sebebi ise konteyner kentlerden kütüphaneye gelen öğrencilerimizin beslenmesine katkıda bulunmak. Bu ikramlarımız devam edecek. Öğrencilerimiz zor şartlarda ders çalışıp, sınavlara hazırlanıyorlar. Umarım öğrencilerimize katkımız oluyordur ve bütün öğrencilerimizi de kütüphanemize bekliyoruz.

"belsos

Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanemiz 3 yaşındaki çocuğumuza da üniversite öğrencilerimize de hitap edecek şekilde hizmete açıldı. Öğrencilerimiz kütüphaneyi çok aktif bir şekilde kullanıyorlar. Deprem sürecinde öğrencilerin kaliteli ve iyi bir ortamda ders çalışması, öğrencilerimiz için çok iyi bir fırsat. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” kelimelerine yer verdi.

100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nde uygulanan ikramlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Öğrenci Eren Emre, “Sayın Başkanımızın başlattığı bu güzel kütüphane projesinden dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Kütüphanemiz çok işlevli ve kullanışlı. Birçok öğrenci gelip, kütüphanede çalışıyor. Başkanımızın çay, çorba ikramları var. Sınırsız internet, sınırsız örnekler, ansiklopediler, kitaplar bulunuyor. Hepsinden yararlanabiliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Kütüphane öğrencilerinden Şevval Özel, “Ben Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) öğrencisiyim. Kütüphanemize her gün geliyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne ikramlarından dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Üniversite sınavına hazırlanan Sümeyye Usluoğlu ise, “Lise mezunuyum. Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı ikram uygulamasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Dün simit-poğaça ikramlıklarının dağıtıldığını gördüm. Bugün ise öğlen yemeği olarak çorba ikramında bulunduklarını gördüm. Çok teşekkür ediyorum” sözlerine bulundu.

BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI, ‘100’NCÜ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE 100 TOHUM TOPRAKLA BULUŞUYOR’ ETKİNLİĞİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Minikler, Ektikleri 100 Tohumla Geleceğe Nefes Oldular

Yeşilyurt Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Bostanbaşı İlkokulu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ortaklaşa düzenlenen ‘100’ncü Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor ’ etkinliğine katılan çocuklar ektikleri tohumlarla geleceğe nefes oldular.

"Minikler,

Yeşilyurt İlçesinde, 29 Ekim 1923 Tarihinde Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 100’ncü Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine bir yenisi daha eklendi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hizmete sunulan Beylerderesi Şehir Parkının içerisinde faaliyete geçen Savunma Sanayi Ve Savaş Makinaları Müzesinde düzenlenen ‘100’ncü Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor” etkinliği için hazırlanan 100 saksıya 100 tohum ekildi.

Etkinliğe; Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bostanbaşı İlkokulu İdarecileri ve Öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. Okullarından servislerle alınarak Savunma Sanayi Ve Savaş Makinaları Müzesine getirilen 100 öğrenci ilk olarak bölgede başka bir örneği olmayan müzenin içerisindeki uçak ve tankın yanı sıra diğer bölümlerde yer alan savaş aletleri ile rölyef uygulamalarını yakından incelediler.

"Minikler,

Ellerindeki Türk Bayraklarıyla müzenin dört bir tarafını gezerek hem keyifli anlar yaşayan hem de askeri teçhisatlar hakkında bilgi edinen minik öğrenciler daha sonra kendileri için özel olarak ayarlanan masaların başına geçerek hazırlanan 100 saksıya 100 adet tohum ektiler.

Bostanbaşı İlkokulu öğrencilerinden Fatih Teke ile Fatma Kaya okudukları Cumhuriyet şiiriyle etkinliğe katılanların takdirini topladılar.

Cumhuriyetin 100’ncü Kuruluş Yıldönümüne yakışacak bir etkinliklerine bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bizim için millet demektir, bağımsızlık demektir, istiklal ve istikbal demektir, vatan demektir, şanlı Türk Bayrağımızın göklerde ilelebet dalgalanması demektir, güçlü ve müreffeh yarınlar demektir. Ülke ve millet olarak Cumhuriyetimizin 100’ncü yaşını büyük bir gururla kutluyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta bu haftaya özel olarak düzenlediğimiz etkinliklerimize devam ediyoruz. Bostanbaşı İlkokulumuzun değerli yöneticileri ve öğretmenlerinin destekleriyle ‘100’ncü Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor’ adı altında güzel bir etkinlik düzenledik. Savunma Sanayi Ve Savaş Makinaları Müzemizde gerçekleşen özel programa katılan 100 çocuğumuz hazırlanan 100 saksıya tohumları ekerek farkındalık oluşturdular. Şanlı Türk Bayrağımızın huzur ve güven veren gölgesi altında gerçekleşen etkinliğimize katılan çocuklarımızın yaşadıkları mutluluk her şeye değerdir. Çocuklarımız ektikleri tohumlarla adeta geleceğe nefes oldular. Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın erken yaşlarda geçmişini, tarihini, milli ve manevi değerlerini bilmesi, özümsemesi ülkemizin geleceği açısından büyük öneme sahiptir. Etkinlikte emeği geçen herkese ve özellikle çocuklarımıza Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar adına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Renkli ve güzel anlara sahne olan etkinlik, Savunma Sanayi Ve Savaş Makinaları Müzesinin ön kısmında çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

"Bir

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN COŞKULU KUTLAMA…:

"Bir

BAŞKAN FEVZİ ŞAHİN NE DEDİ? MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU’DA PROGRAMDA…:

"Bir

“Türk Eğitim Sen Malatya şubesi olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Bizleri yalnız bırakmayan vekilimize, il başkanımıza, MYK üyemize, Ocak başkanımıza, Battalgazi, Yeşilyurt ilçe başkanlarımıza, TÜRKAV başkanımıza, Kamu-Senimizin kıymetli başkanlarına, kıymetli üyelerimize teşekkür ederim.”

"Bir

MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu, MHP il başkanı Gökhan Gök’de kutlama programına katılıp bayrak dağıtımı yaptılar.

"Resim"

ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI TURGAY ŞENGÖNÜL NE DEDİ?

“Cumhuriyet'imizin 100. Yılı dolayısıyla Türk Eğitim-sen Malatya Başkanlığımızın Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının aziz ruhları için çelenk sunma törenine katılıp esnaflarımıza şanlı Türk Bayrağımızı dağıttık.”

ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI TUEGAY ŞENGÖNÜL’ÜN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI…:

“Ülkücü Hareket Var Oldukça Cumhuriyetimiz Yükselmeye Devam Edecektir

100 yıl önce emperyalist ve işbirlikçilerinin kesin mağlubiyeti, necip Türk milletimizin kesin zaferi ile sonuçlanan,Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimiz, bugün ilan edilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti olarak tescil edilmiştir.

Yüce milletimizin geleceğini sahiplenen Ülkücü gençler olarak, Cumhuriyetimizi yükseltme ve ilelebet sürdürme ödevimizi tam ve tavizsiz idrak ettiğimizi belirtmek isterim.

Aziz Türk milleti emin olsun ki; Allah'ın izniyle Ülkücü gençler var oldukça,bu emaneti bize bırakan Kuva-i Milliye şehitlerimizin rahat uyumaları ve bu emaneti bizden devralacak olan nesillerin huzurlu ve umutlu yaşamaları ve ülkemizin bekâsı için hiçbir karşılık beklemeden vatan nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz. Zira Ülkücü hareket'in en büyük varlık sebebide budur.

Cumhuriyetimizin kuruluş gününün sevincini yaşarken bir kez daha başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü , silah arkadaşlarını ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha yâd ediyorum. Ruhları şaad mekânları cennet olsun. Bu vesile ile Aziz Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Son dakika…Sıcak haber…
Sıradaki Haber Malatya’ya Kimler Geldi Malatya’da Kimler Gitti HSK 2024 yılı Kararnamesi
casino siteleri casino siteleri papyonshop.com malatya araç kiralama jojobet giriş jojobet holiganbet