Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya’da Evlenecek Çiftlere Müjde! (150 bin TL evlilik kredisi şartları) 

Evlenecek çiftlere kredi desteğinde ayrıntılar belli oldu. Evlilik kredisi başvurusu ilk olarak deprem bölgesinde alınacak, ilerleyen dönemlerde ise Türkiye genelinde uygulanacak. Aile ve Gençlik Fonu Programına başvurusu onaylanan çiftlere toplam 48 ay vadeli, 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Peki, evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak?

Evlenecek çiftlere kredi desteğinde

Aile ve Gençlik Fonu ile yeni evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı sağlanacak. 2 yıl geri ödemesiz, 4 yılda geri ödeme şartı olan kredinin miktarı 150 bin lira olacak. Uygulama, deprem bölgesindeki 4 pilot ilde Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya’da başlayacak.Başvurular, dijital ortamda alınacak. Fondan yararlanmak için yaş kriteri aranmayacak ve kredi miktarı her yıl artacak.

 

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Faizsiz evlilik kredisi başvuruları deprem bölgesinde 15 Şubat’ta alınacak. Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan geldi.

 

Bakan Göktaş, “İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna başvuruları 15 Şubat’ta almaya başlayacağız.” açıklamasında buldu.

FON HAKKINDA

Aile ve Gençlik Fonu, yönetim kurulu tarafından yönetilecek. Yönetim kurulu, fondan kaynak aktarımı yapılacak projeleri, aktarılacak kaynak tutarını, harcama programlarını belirlemeye yetkili olacak.

Aile ve Gençlik Fonu’nun sekretarya hizmetleri Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
Sıradaki Haber Türk EximBank Malatya Ofisi hizmet vermeye başladı