Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya’da geniş katılımlı buluşmada yükselen ses; Selahattin Gürkan’la yola devam

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Son dakika…Sıcak haber…Yaklaşan erel seçim öncesi Malatya’da geniş katılımlı olarak yapılan toplantı da yükselen ses, “Selahattin Gürkan’la yola devam…”

Bu haberin fotoğrafı yok

Malatya’da geniş katılımlı buluşmada yükselen ses;

Selahattin Gürkan’la yola devam…

Malatyalı genç iş insanı Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğin de Han Malatya Zırh Kebap Restoranda düzenlenen geniş katılımlı toplantıya Malatya Merkez dahil 13 ilçe de katılım oldu. Önceki Bakan Bülent Tüfenkci, Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Kanaat Önderlerinin katıldığı buluşma da konuşmalar da yapıldı. Genç siyasetçi iş insanı Tahsin Yılmaz, MHP MKTK Üyesi Eyüp Gönültaş, ESOB Başkanı Şevket Keskin Malatya’nın Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, önceki Bakan Milletvekili Bülent Tüfenkci, Oda Başkanları, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Gazeteciler, Kanaat Önderleri birer konuşma yaptı.

"Resim"

GÜRKAN'LA YOLA DEVAM…:

Yerel seçim öncesi lk kez böylesine geniş katılımlı buluşma da ortak ses “Durmak yok, Selahattin Gürkan’la yola devam…” oldu.

"Resim"

EL ELE VERECEĞİZ…:

Önceki Bakan Tüfenkci ve Malatya’nın Başkanı Gürkan yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlatıp “El ele vereceğiz hep birlikte bu şehri yeninden ayağa kaldıracağız. Bundan da hiç kimsenin kuşkusu şüphesi olmasın.”dediler.

"Resim"

MALATYA'YI BU DEPREM ÇIKARTACAK GÜRKAN BAŞKANDIR…:

Diğer konuşmacılar da Malatya Büyükşehir Selahattin Gürkan’ın Ak Parti tarafından yeniden aday gösterilmesini isteyip şunları söylediler : “Malatya’yı ayağa kaldıracak bu deprem bölgesinden çıkaracak Selahattin Başkandır. Yeni dönemde de  Başkan Gürkan’la devam etmek istiyoruz.”

MALATYA’NIN BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN NE DEDİ?

"Resim"

“İş İnsanı Tahsin Yılmaz kardeşimizin ev sahipliğinde; Siyasi Parti Temsilcilerimizle, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerimizle ve Kanaat Önderlerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Ev sahiplikleri ve muhabbetleri için teşekkür ediyorum.”

İstişare Toplantısında Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Gelen Başkan Gürkan

“ŞEHRİMİZİN AYAĞA KALKMASININ TEK YOLU BİRLİK VE BERABERLİKTİR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İş İnsanı Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen İstişare Toplantısında siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Başkan Gürkan İstişare Toplantısında Malatya’nın geleceğinin ortak akılla, istişare kültürü, birlik ve beraberlik ile inşa edileceğine vurgu yaptı. Başkan Gürkan, “Şehrimizin ayağa kalkmasının tek yolu birlik ve beraberliktir. Dirlik, düzen ve dayanışmadır” dedi.

İş İnsanı Tahsin Yılmaz, istişare toplantısına katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Yunus Kılıç, “Malatya olarak birlik ve beraberliğimizle övünmek tabi hakkımızdır. Ben 11 ilden sorumluyum. 11 ili gezerken Malatya’mızda yapılan hizmetleri o zaman fark ediyorum. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

İNCE: BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN GÜRKAN’IN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kendilerine vermiş oldukları desteklerden dolayı memnuniyetini dile getiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, “Bizler depremin 2. günü binlerce aracımızı vatandaşlarımızı güvenli bölgelere tahliye etmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın bize vermiş olduğu destekle, Malatya’da 120 bin kişiyi güvenli şehirlere taşıdık. Tabii arkamızda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız olmasaydı, bizler de bu işi başaramazdık. Türkiye genelinde birkaç hafta önce 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz bir şekilde taşınması durduruldu. Ama Malatya’da böyle bir durum söz konusu olmadı. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız hem vatandaşın tarafını tutarak hem de esnafımızın tarafını tutarak, Malatya’daki vatandaşımızın ve esnafımızın mağdur olmasına müsaade etmedi. Bu sadece bir örnektir. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL: SELAHATTİN GÜRKAN BAŞKANIMIZIN ARKASINDA DURMAK ZORUNDAYIZ

Başkan Gürkan’ın akademik çalışmalara da destek verdiğini belirten İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Hülya Berktaş Bingöl, “Sayın Başkanımız Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetleri anlattı ve bizler bu hizmetlere şahidiz. Bir akademisyen olarak eğitime verdiği desteklerde dolay da Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ederim. Birçok uluslararası akademik faaliyetleri Büyükşehir Belediyemiz ile düzenledik. Bu da Malatya’mız için çok önemli bir hizmettir. Bu şehirde yaşayan insanlar olarak hepimizin üzerine düşen sorumluluk, görevleri yerine getirmeli ve geleceğimizin inşası için Selahattin Gürkan Başkanımızın arkasında durmak zorundayız. Başkanımız dik durursa, bu şehir dik durur. İstikbal için devamlılık şarttır. Biz Başkanımızın destekçisiyiz ve arkasındayız” açıklamalarında bulundu.

GÖNÜLTAŞ: MALATYA SON 5 YILDA ÇOK BÜYÜK HİZMETLERE ŞAHİT OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın deprem süresinde yapmış olduğu çalışmalara değinen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Eyüp Gönültaş, “Malatya’mız bir deprem yaşadı. 6 Şubat’ta hepimiz yaralandık ama Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın önderliğinde kıymetli şehrimizi Malatya’mızı yaralarını sardık ve sarmaya da devam ediyoruz. Şehrimizin normalleşmesi adına gecesini gündüzüne eş eden, yoğun çalışmalar yürüten Malatya’mız için mücadele eden bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Malatya’yı 6 Şubat’tan bu yana ilmek ilmek dokuyarak, şehrimizin yaralarının sarılmasında büyük gayretler sarf ettiler. Biz 6 Şubat’ta sığınak olarak Büyükşehir Belediyemizin inşa etmiş oldukları semt konaklarını, itfaiye binasını kullandık. Yani deprem zamanı tabiri caizse Malatya’yı kucaklayan bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Malatya son 5 yılda çok büyük hizmetlere şahit oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü var, ‘Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri Malatya.’ Malatya’mız gerçekten de son 5 yılda destan yazdı. Bu destanın yazılmasında emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a şahsım temsil etmiş olduğum Milliyetçi Hareket Partisi ve tüm Malatyalılar adına teşekkür ederken, inşallah gelecek 5 yılda birlikte yürüyüp Malatya’yı mazisine layık istikbale taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

KESKİN: ORTAK AKIL İLE MALATYA’MIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Malatya’ya önemli hizmetler yaptığını söyleyen Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’mız hepimizin Malatya’sıdır. Onun için Malatya’mızı ayağa kaldırmak hepimizin boynunun borcudur. Malatya 6 Şubat’ta yıkılmadı adeta çöktü. Peki, Malatya’yı kim ayağa kaldıracak? Tecrübesi ve ekibiyle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan. Başkanımız depremde gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Kendisine çok teşekkür ederim. Belediye Başkanımız başta olmak üzere hep birlikte el ele vererek ortak akıl ile Malatya’mızı ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

Malatya Baro Başkanı Onur Demez ise, “İstişare toplantıları 6 Şubat sonrasında çok kıymetli oldu. Malatya’nın ayağa kalkması ve daha iyi günlere gelmesi için birlikteliklerin şart olduğunu düşünüyorum. Bu birlikteliklerde eksikliklerimizi konuşacağız ve yolumuza devam edeceğiz. 6 Şubat depremlerinden sonra Malatya’mızın ayağa kalkmasında Bakanımızın, Belediye Başkanımızın, STK’larımızın kısaca hepimizin emekleri var. Bizlerde hukukun üstünlüğü ve adalet için sarf ettik. Memleketimizin ayağa kalkması için elinden geleni yapan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” kelimelerine yer verdi.

GÜRKAN: ŞEHRİMİZİ HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bazı yatırım ve hizmetlere değinen Başkan Gürkan, “İstişare toplantımızın ev sahibi İş İnsanı Tahsin Yılmaz, böyle bir toplantı icra ettiler. Kendilerine bu vesileyle teşekkür ediyorum. Şehrimiz 6 Şubat’ta büyük bir felaket geçirdi. Kıyametin provasını yaşadık.  100 yılın felaketi deniliyor ama 1000 yılın felaketini yaşadık. O nedenle şehrimizin ayağa kalkması lazım. Şehrimizin ayağa kalkmasının tek yolu da birlik ve beraberliktir. Dirlik, düzen ve dayanışmadır.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz, şehrimize teşrif ettiler. Birkaç yatırım alanını gezme imkânımız oldu. Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi, Lisanslı Depo, Kuzey Kuşak Yolunu inceledik ve oradan da asfalt plentleri ve beton santrallerinin açılışına katıldık. Sadece bu yatırımları gördüğünde, ‘Bu ancak Allah’ın bereketi kavramı ile ifade edilebilir’ dedi.

Şehrimizde 40 yıldan beri ‘Kuzey Çevre Yolu, kuşak yolları, alternatif yollar, modern kayısı pazarı, kütüphane, büyük parklar’ yok deniliyordu. Şehrimizde doğuda kanalizasyon Bulgurlu’ya batıda ise Beyler Deresi’ne akıyordu. Vagon Fabrikası atıl durumdaydı. Ha keza Yimpaş aynı şekildeydi. Yapılan çalışmalara bakıldığı zaman altyapı, kanalizasyon, içme suyu, yollar,  yeşil alan, çevre düzenlemeleri, parklar, hizmet binaları, spor tesisleri kısaca her alanda çalışmalar yapıldı. Bu Cenabı Allah’ın bizlere yardımıdır. 20 senedir belediye başkanıyım, bizim yaptığımız imar uygulamalarında, istimlaklarımızda ve kamulaştırmalarımızda mutazarrır olan kimse yoktur. Dolayısıyla işinizde hasbi olursanız, işleriniz Cenabı Allah’ın izniyle yolunda gider.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız ve oda başkanlarımız burada, esnaflarımıza yapılan geçişi iş yerleri Büyükşehir Belediyesine ait olan yerlerde yapılıyor. Demirci, kalaycı, telefoncu, tekstilci, kuyumcu, ayakkabıcı, kasapçı, balıkçı ve diğer esnaflarımıza iş yerleri yapıldı. İşler kolay bir hadise değildir. Tabii ki depremin beraberinde getirdiği birtakım sorunlar var ama sorunları en aza indirgemek için çalışıyoruz. Allah’ın izni ile şehrin yerinde dönüşümünü de gerçekleştireceğiz. Şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız. Allah bize hasbiliği nasip etsin. Memleketimizin, istikbali aydınlık olsun. Şehrimizi mazisine layık istikbaline hazırlamak için el birliğiyle gayret edeceğiz” dedi.

TÜFENKCİ: ŞEHRİMİZİ AYAĞA KALDIRMA GİBİ BİR GÖREVİMİZ VAR

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrasında Malatya’yı tekrardan ayağa kaldırmak için çalışmalar sürdürdüklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Değerli arkadaşlar, bu şehir hepimizin. Hepimiz bu şehrin sahipleriyiz. Bizim de şehrimizi ayağa kaldırma gibi bir görevimiz var. Bizim hep birlikte el ele vererek, şehrimizi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Yapılan çalışmalar ve hizmetler ortadadır. Ama önemli olan 6 Şubat’tan sonra şehrimizi tekrardan güzel günlerine getirmektir. Öncelikle hemşerilerimizin oturacağı kalıcı konutlarını ve esnafımızın ticaretlerini yapacakları kalıcı dükkânlarını bir an evvel yapmamız lazım. Onun için harekete geçtik kalıcı konutlarımızın ve dükkânlarımızın temelleri atıldı ve yerinde dönüşüm çalışmaları başladı. Bu şehir hepimizin dolayısıyla şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

YÜZYILIN FELAKETİNDEN EL BİRLİĞİYLE ÇIKACAĞIZ VE ŞEHRİMİZİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Topraktepe Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Karaman’ın ev sahipliğinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Burada vatandaşlarla hemhal olan Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerden bahsetti.

Sütlüce ve Topraktepe mahallelerinin muhtarları, Büyükşehir Belediyesinin mahallelerine büyük hizmetler yaptığını ifade ederek, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a ve ekibine teşekkür ettiler.

KILIÇ: 90 YILDA YAPILMAYAN HİZMETİ 4 BUÇUK SENEDE ALDIK

Sütlüce Mahallesi’ne gerçekleştirilen yatırımlardan dolayı memnuniyetini dile getiren Sütlüce Mahallesi Muhtarı Mehmet Kılıç, “Sütlüce Mahallemiz 1945’li yıllardan beri var ve yaklaşık 425 haneden oluşuyor. Mahallemize 90 yılda yapılmayan hizmeti 4 buçuk senede aldık. Sütlüce Mahallemizin bütün yollarını, kanalizasyonunu, içme suyu gibi birçok hizmeti Cumhuriyet tarihinden bu yana biz, bu dönemde aldık. 2019 yılında göreve geldik. Günümüze kadar pandemi ve büyük depremler oldu. Ancak buna rağmen mahallemiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından büyük hizmet aldı. Mahallemizdeki içme suyu membasını gölet şeklindeydi ve 24 kilometrelik boru hattı yapılarak, yeniledi. Topraktepe, Sütlüce ve Küllümağara mahallelerimizi de bu su ile buluşturdu. Bunun haricinde bütün yollarımızı ve ara yollarımızı sıcak asfalt yapıldı. Mahallemize yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine çok çok teşekkür ederim” diye konuştu.

KARAMAN: HAYAL EDEMEYECEĞİMİZ HİZMETLERİ ALDIK

"Açıklama

Mahallesinde yaşanan tüm sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Topraktepe Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Karaman, “Büyükşehir Belediye Başkanımı Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ederiz. Sütlüce Mahallesi Muhtarımızın da ifade ettiği gibi hayal edemeyeceğimiz hizmetleri bu dönemde aldık. Şu anda mahallemizde kanalizasyonu olmayan bir yer kalmadı. İçme suyu şebekemiz tamamen değişti. Üstyapı dediğimiz asfalt çalışmalarımız yapıldı. Ne derdimiz olursa bizimle ilgilendiler ve sorunlarımızı çözüme kavuşturdular. Bu konuda Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine çok çok teşekkür ederiz. Topraktepe Mahallesi sakinleri olarak Selahattin Başkanımızın yanındayız” kelimelerine yer verdi.

GÜRKAN: BELEDİYE OLARAK YOĞUN ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Büyükşehir Belediyesinin Malatya genelinde yapmış olduğu bazı çalışmaları anlatan Başkan Gürkan, “Sütlüce bölgesindeki muhtarlarımızla beraber Topraktepe Mahallemize misafir olduk. Kendilerine bu sıcak karşılamalarından, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın da ifade ettiği gibi, Malatya tarihinde yapılan hizmetlerin kat kat üzerinde hizmetler yapıldı. Alt yapı, su, kanalizasyon, arıtmalar, kültür merkezleri, hizmet binaları, yeşil alanlar gibi hangi konuda olursa olsun, kat kat daha fazla hizmetler yapıldı. Elazığ depremi, pandemi ve 6 Şubat depremlerine rağmen bunların yapılması gerçekten de Cenab-ı Allah’ın bir mucizesidir. Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın, Malatya’ya verdikleri değer önemlidir. Valimiz, muhtarlarımız ve diğer paydaşlarımızla birlikte el ele vererek sahada şunu dedik; ‘akarsulara atık su karışmayacak’ dedik. Doğu Kollektörü yapıldı. Batı Kollektörüne cesaret edilemiyordu; yapıldı, bitirildi. Bütün ilçelere arıtmalar yapıldı ve tüm ilçelerin yolları asfaltlandı. Şu anda Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm yollar asfaltlanmış, ayrıca ilçe belediyelerine ait yolların da yüzde 70’inden fazlası asfaltlandı. Bu anlamda bu ekibe teşekkür ediyorum. Bir taraftan şehrimizin üst yapıları, kuşak yolları, kütüphaneleri, parkları, kültür merkezleri, spor salonları, gençlik kampları yapılırken bir taraftan da altyapı hizmetleri devam ediyor. Depremle birlikte tamamen hasar gören altyapı yenileniyor. Diğer taraftan da 74 konteyner kentimizin asfaltı, içme suyu şebekesi, kanalizasyonunu yani kısaca altyapı ve üstyapı çalışmalarını yaptık. Kıyametin provası dediğimiz yüzyılın felaketinden de el birliğiyle çıkacağız ve şehrimizi ayağa kaldıracağız. Şu anda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla yapmış olduğumuz ortak çalışmalarla şehir merkezimizin ihalesi yapıldı. 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü etap ihaleleri ile ilgili plan ve proje çalışmaları yapılıyor. Diğer taraftan da yerinde dönüşüm ile ilgili çalışmalar için Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı’nı kurduk. Devletimizin vermiş olduğu hibe ve kredi ile yerinde dönüşümü sağlama gayreti içerisindeyiz” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Son dakika…Sıcak haber…Trafik
Sıradaki Haber Malatya’da Trafik Kazası 6 Yaralı Bayram İçin Yola Çıkanlar Dikkat
casino siteleri casino siteleri papyonshop.com malatya araç kiralama jojobet giriş jojobet holiganbet