Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatyalıları Projeleriyle Heyecanlandıran Büyükşehir Başkan Adayı Gezer Hodri Meydan

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatyalıları Projeleriyle heyecanlandıran Büyükşehir başkan adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer’den hodri meydan! Gezer: “Gelsinler televizyona çıkıp tartışalım”

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatyalıları Projeleriyle

Malatyalıları Projeleriyle Heyecanlandıran Büyükşehir Başkan Adayı Gezer Hodri Meydan
Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, ‘Malatya hep aynı partilere oy vermesi ile şu anda şaha kalkması gerekirdi’ diyerek “Malatya tepe üstü çakılmış bir şehir. Bunu aksini iddia eden kim varsa gelsin televizyonda bunu tartışalım” dedi.
Malatya’da Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, iktidar ve ana muhalefet partisinin Malatya Büyükşehir Adaylarına çağrıda bulunarak ‘Canlı yayına çıkıp her şeyi müzakere edelim. Hodri meydan’ dedi.

Bir 8 kişi ve yazı görseli olabilir
Katıldığı bir televizyon programında konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’nın hep aynı partilere oy vermesi ile hizmet alamadığını belirterek, “Eğer aynı partiye oy vererek hizmet almış olsaydık Malatya şuan uçuyor olması lazımdı. Ama Malatya tepesi üstüne çakılmış bir şehir. Bunun aksini iddia eden kim varsa gelsin konuşalım Malatya’nın verilerini, rakamlarını. Eğer çok oy vermekle, sürekli iktidara yakın olmakla, sürekli aynı kişileri seçmekle, sürekli aynı kişileri döndürüp, dolaştırıp birilerini milletvekili, birilerini belediye başkanı yapmakla bir şey olsaydı Malatya şuan uçuyor olması gerekirdi. Bunun aksini iddia eden tüm muhataplarımı burada bunu müzakere etmeye çağırıyorum. Şehrin bu hale gelmesine yol açan iktidar partisi ile ana muhalefetin büyükşehir adayları gelsin desinler ki ‘Ya hoca tamam sen böyle diyorsun da bak Malatya şu yıl ileri de gitti’ Bana bir yıl Malatya’nın ileri gittiğini bir yıl göstersinler ben bu işi bırakırım. Bu kadar sorun varsa o zaman bizde başımızı elimizin arasına alıp düşünmemiz lazım. Bu şehrin düşmanı mıyız? Bu şehrin hep geriye gitmesini seyrediyoruz” diye konuştu.

Bir 6 kişi görseli olabilir

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI PROF. DR. İBRAHİM GEZER:

“MALATYA BU SEÇİMDE ÇANTADA KEKLİK OLMADIĞINI GÖSTERMELİDİR”

İktidarın çantada keklik olarak gördüğü Malatya’ya yeteri kadar hizmet getirmediğini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, İstanbul örneğini de vererek “Malatya’da bu seçimde çantada keklik olmadığını göstermelidir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, adaylığını açıkladıktan sonra sürekli sahada olduğunu ve her gün binlerce insan ile yüz yüze görüştüğünü belirterek, “Şehrimizin sorunlarını konuşuyoruz, dertleşiyoruz. Tabi çok sıkıntılar var, çok sorunlar var ama bunun yanında umutları da var, hayalleri de var, beklentileri de var. İnsanlarımız gerçekten bu şehrin geleceğine güvenmek istiyorlar. İnsanlarımız bir an önce bu şehrin ayağa kalkmasını istiyor. 120 bine yakın insanımız konteynerde yaşıyor. 200 bini aşkın insanımız şehir dışında, şehre dönmeyi bekliyor. Bu altyapının bir an önce oluşturulmasını bekliyorlar. Bunun için de mekanizmaların çalışmasını bekliyor, sistemin çalıştırmasını bekliyorlar.” dedi.

Bir 8 kişi ve yazı görseli olabilir

Malatya’da sistemin ve mekanizmaların çalışmadığını da ifade eden Gezer, “Adeta bir ölü toprağı serpilmiş havası şehrimizde hala devam ediyor. Her alanda bir belirsizlik var, her alanda bir bilgi kirliliği mevcut. Her alanda bu şehrin daha ileriye taşınması için ortaya konması gereken performansla ilgili sorunlar var. Dolayısıyla hala bu sorunlar devam ediyor. Ve birçok insan da artık umudunu seçim sonrasında saklamış durumda” ifadelerine yer verdi.

Sahada gördüğü ve en dikkatini çeken sorunun da insanların şehrin geleceği ile ilgili bir belirsizlik içinde olduğunu anlatan Prof. Dr. Gezer, “Mekanizmaların işletilmemesi, insanların yeterli bilgilendirilmemesi, katılım konusunda ortak akıl işletilmemesi, dayanışma konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmemesi, şehrin nereye ve nasıl gittiği konusunda müthiş bir belirsizlik var.” dedi.

“BU ŞEHİRDE NE YAPILACAKSA BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ, NE YAPILACAKSA DA BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir

Geçmişte görev aldığı tüm mecralarda katılımcılık, ortak aklın işletilmesi ve çoğulculuk konularında önemli işler yaptıklarının altını çizen Gezer, “Bizden daha fazlasını hatta yarısını, çeyreğini bile ortaya koyan herhangi bir kurum ya da kişi, ne de bir grup olmamıştır. Biz yüzlerce kez insanlarımızla bir araya geldik, konuştuk. Geçmişimizde ne yaptıysak, ne karar aldıysak beraber karar aldık. Yetki aldığımızda da İnşallah 31 Mart’tan itibaren aynısını yapacağız. Bu şehirde ne yapılacaksa birlikte karar alacağız, ne karar alınacaksa, ne yapılacaksa da birlikte yapacağız. Bu şehirde çok sayıda yetkin insan var, üniversitesinde var, belediyelerinde var, sivil toplumda var, kamuoyunda var, özel sektöründe var. Ama maalesef bu insanlarımız sürece katılmıyor, yani müthiş bir insan israfı var. Yani çok ciddi bir sermaye var elimizde kesinlikle biz bu insan ve akıl sermayesini bu sürece dâhil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir 13 kişi ve yazı görseli olabilir

İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi için partilerin çekişmesine de değinen Büyükşehir Bağımsız Adayı Prof. Dr. Gezer, “İstanbul’da rekabet var, herkes bir projeyle ortaya çıkıyor. Herkes bir iddiayla ortaya çıkıyor. Niye artık İstanbul çantada keklik değil. Malatya’da çantada keklik olmadığını gösterdiği anda kıymete binecek ve hizmet yağmaya başlayacaktır. Malatya’yı almak için herkes birbiriyle yarışmaya başlayacak, hizmet gelecek. Hizmet dediğiniz şey, çantada keklik görülen illere gitmiyor. Böyle kaybetme riski olan illere gidiyor. Rekabet olan illere gidiyor” dedi.

“YETKİ ALDIĞIMIZDA MALATYA’DA HER ALANDA TAM BİR SEFERBERLİK BAŞLAYACAK”

Bir 5 kişi ve yazı görseli olabilir

Asrın felaketi sonrası yapılan kalıcı konutların azlığına da değinen Bağımsız Başkan Adayı Gezer, “Bunu sadece TOKİ ile yapamayız. İşte TOKİ’nin en hızlı çalıştığı dönem bu dönemdi, oda 5- 6 bin tane ev yaptı.  Onun da daha bir kısmını da teslim edemedi. Burada Büyükşehir Belediyemizin şehre sahiplik etmesi gerekiyor. Bütün süreçleri Büyükşehir’in yönetmesi gerekiyor. Hatta şu anda Emlak Konut’un, TOKİ’nin üstlendiği projeleri bile ya da en azından onların yönetiminin Büyükşehir Belediyesi’nin olması gerekiyor. Ankara’da oturarak buraları yönetemezsiniz. Buradan da Malatyalı hemşerilerimize sesleniyorum. Yetki aldığımızda Malatya’da her alanda tam bir seferberlik başlayacak. Kentleşmesinden, konut üretimine, ekonomisinden sanayisine, tarımından sporuna, kültüründen eğitimine tam anlamıyla heyecan verici bir süreç başlayacak. Burada söz veriyorum. Bunların tamamının yol haritasını çalışmış birisi olarak söylüyorum. Tam bir seferberlik başlayacak” şeklinde konuştu.

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir

“HANGİ GÜNDE, HANGİ AYDA NE YAPILACAK, BUNLARI TEK TEK BELİRLEDİK”

Şu anda Malatya’nın 5 yılını planladıklarını da ifade eden Gezer, ilk 100 günde acil eylem planlarının da hazır olduğunu dile getirdi. Kısa ve uzun vadeli planlarının da hazır olduğuna değinen Gezer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“3 aylık, 6 aylık, 2 yıllık ve 5 yıllık planların tamamı, hangi günde, hangi ayda ne yapılacak, bunları tek tek belirledik. Göreve geldiğimiz günden itibaren 100 günlük acil eylem planımız devreye girecek. İlk işimiz stratejik kent yönetimine geçeceğiz. Bu şehir yıllardır temel kamu hizmetlerine odaklanarak gitmiş. Böyle bir kent yönetimi olmaz. Etkin bir kamu iletişim sistemi kuracağız. Bilgilendirme sistemi ile günlük, haftalık ve aylık değerlendirmelerimizi kamuoyuna duyuracağız. Belki de ilk bir ayda bütün belirsizlikleri ortadan kaldırmak için tam bir seferberlik başlatacağız. Belirsizlik kriz demektir, kaos demektir. Bunu dışında hemen şehrin enkaz görüntüsünü sileceğiz, şehrin her kesimine yönelik etkinlikler başlatacağız. Kültürel etkinlikler, sanatsal etkinlikler ile şehir biraz canlanacak. İnsanların moral ve motivasyonu artıracak. Bir kere şehrin bütün sokaklarını hızlıca ışıklandıracağız. Hızlıca bütün mahallelerimizde başlayarak özel sektörü de harekete geçirerek ve büyükşehir olarak da konut üretiminde ihtisaslaşmış bir firma kurarak hızlıca büyük çaplı konut projelerine girişeceğiz.

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir taraftan da çok sayıda binlerce arsa üretimine başlayacağız. Bu şehirde birçok insanımız kendine imkân verilmesi halinde bir arsa verilmesi halinde kendi evini yapabilecek az çok imkânı var. Bir belediye vatandaşlarına 500 metrekare arsa üretemiyorsa, veremiyorsa o belediye belediye olmaktan çıksın. Dolayısıyla her alanda bir seferberlik başlatacağız. Bizim ekonomi konusunda neler yapacağımız önceden hazır. Türkiye’nin eğitim konusunda en fazla proje üreten belediyesi olacağız.  Türkiye’nin 5 yıl içerisinde iddia ediyorum en fazla konut üreten şehri olacak bu şehir. En fazla kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiren şehir olacak bu şehir. En fazla, en hızlı ayağa kalkan, en fazla mesafe alan, en hızlı gelişen şehir olacağız. Bütün süreçleri çalışmış birisi olarak söylüyorum, bu dünyadaki bütün kalkınma hamlelerini hikâyelerini incelemiş, araştırmış birisi olarak söylüyorum. Ülkemizdeki öne çıkmış bütün şehirlerin hikâyelerini yakından bilen birisi olarak söylüyorum ve bu konularla ilgili onlarca araştırma yapmış yazmış çizmiş üretmiş birisi olarak söylüyorum Malatya buna müsait, potansiyeli çok. Malatya’nın kaynağı çok. Malatya alan el değil veren el olmak zorunda. Bugün Malatya’nın geliri giderinin dörtte biri kadar. Ankara, İstanbul, Eskişehir, Antalya, Konya besliyor bizi oysa biz beslenen bir şehir değil besleyen bir şehir olmak zorundayız. Buradan bu sözü veriyorum.  Malatya 5 yıl içinde Ankara’dan beslenen değil Ankara’yı besleyen bir şehre dönüşecek”Bir 9 kişi ve yazı görseli olabilir

PROF. DR: GEZER: SÖZÜMÜZ SÖZ! MALATYA’YI 5 YIL İÇİNDE EN FAZLA GELİŞEN BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Teknokent Konteyner Kenti ziyaret ederek burada barınan depremzede ailelerle görüştü. Konteynerde yaşam zorluklarına değinen Gezer, göreve geldiklerinde biran önce konut seferberliği başlatarak herkesin kalıcı konutlarına erişmesi adına çalışacaklarını söyledi.

Seçim gezilerine aralıksız devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, depremzede vatandaşların da her zaman yanında olarak sorun ve taleplerini dinleyerek göreve geldiklerinde yapacakları projeleri anlatıyor.

Son olarak 10 binin üzerinde depremzede vatandaşın yaşadığı Teknokent Konteyner kenti ziyaret eden Prof. Dr. Gezer, “Ziyaret ettiğimiz yüzlerce ailenin sorunu neredeyse aynı. Bizi buraya yerleştirdi ve unuttular. Ne zaman bu daracık mekânlardan kurtulacağız? Başta konut üretimi ve ekonomi olmak üzere hemen her alanda bir seferberlik başlatılması gerekiyor. Bu zor iş için hazırlıklı tek kadro olarak sözümüz söz. Bu şehir bizim dönemimizde en hızlı ayağa kalkan ve en çok gelişen şehir olacak. Gönlüne ve hayatına dokunmadığımız tek kişi kalmayana dek çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta yetki aldığımızda, dokunduğumuz her insanımızın dertlerine ortak olup çözeceğiz. Sözümüz söz” dedi.

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir

Kalıcı deprem konutlarının biran önce bitirilmesi gerektiğini ifade eden Gezer, “Konteynerde yaşayan 100 binin üzerinde vatandaşımız biran önce başlarını sokacağı konutlarını beklerken, yine şehir dışına çıkmak zorunda kalan 200 bin insanımız da şehirdeki alt yapı ve üst yapının tamamlanmasını bekliyor şehre dönmek için. Bu nedenle bizler göreve geldiğimizde hem konut alanında hem de ekonomik alanda topyekün bir seferberlik başlatacağız. Yıllardır Malatya’yı sektör sektör, alan alan çalışan, stratejileri belirleyen birisi olarak önümüzdeki dönemde yetki aldığımızda her alanda tam bir seferberlik başlatıp Malatya’yı 5 yıl içinde en fazla yol alan, gelişen bir şehir haline getireceğiz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI PROF. DR. GEZER, KULUNCAK İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

“MALATYA BİZİM DÖNEMİMİZDE EN FAZLA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ VE KONUT ÜRETEN BELEDİYE OLACAK”

Malatya büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, göreve geldiklerinde belediye ve özel sektör eliyle toplamda 50 bin depreme dayanıklı konut ve işyeri inşa edeceklerini söyledi.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

31 Mart seçimleri öncesi tüm ilçe ve mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Kuluncak ilçesinde de vatandaşlarla buluştu. Esnafları tek tek ziyaret eden Gezer,  göreve geldiklerinde Malatya’nın tarihinin gördüğü en büyük kalkınma seferberliğine gireceğini belirterek seçimlerde bu sefer hatır için değil Kuluncak için oy kullanılmasını istedi.

Gezer’i yakından tanıdıklarını belirten Kuluncaklılar, bilgi ve birikimi ile Prof. Dr. İbrahim Gezer’i büyükşehirde görmek istediklerini ve bunun içinde destek vereceklerini ifade ettiler.

20 yılı aşkındır tüm ilçeleri sorun ve çözüm önerileri noktasında çok iyi çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Gezer, “Hangi konuda ne yapacağımız nasıl bir yol yürüyeceğimizi çok iyi biliyoruz. 31 Mart’ta halkımız teveccühlerini bizden yana kullandıklarında İnşallah Malatya’da yakın tarihinin görmüş olduğu en büyük kalkınma seferberliğini başlatacağız” dedi.

Büyükşehir Bağımsız Başkan Adayı Gezer, gittiği diğer ilçeler de olduğu gibi Kuluncak’ta da CHP, MHP ve YRP’nin ilçe belediye başkan adaylarının seçim ofislerini de ziyaret ederek başarılar diledi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ”

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Öte yandan Büyükşehir Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’da başlatacakları kentsel dönüşüm seferberliğine ilişkin detayları da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurdu.

Gezer, kentsel dönüşüm seferberliği ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Vatandaşlarımızın yataklarında rahat uyuyabilmelerinin yolu şehrimizi depremlere hazırlamaktan, şehrimizi depremlere hazırlamanın yoluysa depreme dayanıklı sağlam binalar inşa etmekten geçer. İşte bu yüzden göreve gelir gelmez kentsel dönüşüm hayat kurtarır sloganıyla dönüşüm seferberliğini başlatacak ve şehrimizin güney ve kuzeyindeki sağlam zeminli alanları imara açarak büyükşehir olarak 15 bin özel sektör eliyle ise 35 bin olmak üzere 5 yılda toplamda 50 bin sosyal konut ve iş yeri inşa edeceğiz. Böylece şehrimizin 2 yakası arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırarak çevre yolu altı ve çevre yolu üstü ayrımına son vereceğiz. Sözümüz söz Malatya Büyükşehir Belediyesi bizim dönemimizde ülkemizin en fazla kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiren ve en fazla konut üreten Büyükşehir Belediyesi olacak”

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

casino siteleri casino siteleri papyonshop.com malatya araç kiralama yurtdışına ev taşıma