Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya’nın Valisi Yazıcı ve Malatya’nın Başkanı Gürkan; Vatandaşlarımızın kandilini kutluyoruz

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAS.), dünyayı teşrifinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini yarın Akşam İdrak edeceğiz.

Bu haberin fotoğrafı yok

Malatya’nın Valisi Yazıcı ve Malatya’nın Başkanı Gürkan; Vatandaşlarımızın kandilini kutluyoruz

Mevlid Kandili dolayısıyla  Malatya’nın Valisi Ersin Yazıcı ve Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, mesaj yayınlayarak “Tüm Vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini kutluyoruz.” dediler.

VALİ YAZICI’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI…:

Malatya Valisi Ersin Yazıcı'nın mesajı aynen şöyle: Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlid Kandiline ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğumu, dünya tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. O’nun gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak planında tarihin en büyük dönüşümü yaşanmıştır. Cahiliye döneminde yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar, O’nun peşinden giderek, kardeşliğin, ahde vefanın, güzel ahlakın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuşlardır.

Sözleri, hadisleri, ahlakı ve güzide yaşantısıyla tüm insanlığa örnek olan Peygamber Efendimiz’in dünyayı onurlandırdığı bu mübarek geceyi kendimizi sorgulamamız ve Allah’ın sonsuz merhametinden faydalanabilmemiz için bir vesile olarak görmeli ve en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu çerçevede müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın kapılarını açan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olmasını temenni ediyor, yaşadığımız çağın İslam’ın rahmet yüklü ilkeleriyle güzelleşmesini diliyor ve tüm vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en kalbi duygularla kutluyorum.

Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan;

PEYGAMBER EFENDİMİZ TÜM İNSANLIĞIN EBEDİ SAADETİ İÇİN BİR UMUT OLMUŞTUR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gürkan, mesajında şunları kaydetti; “Kandiller, sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörünün ön plana çıktığı müstesna günlerdir. Bugün, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Yaratılanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin doğumu, tüm insanlığın ebedi saadeti için bir umut olmuştur. Karanlıkların aydınlığa kavuşmasında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle Peygamber sevgisinin gönüllerimize kök salmasını diliyorum.

İbadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Hz. Peygamber (SAV) bütün varlığıyla bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. Onun açtığı ufukla cehalet ve zulmün hükümranlığı yıkılmış, bilginin ve inancın egemenliğinde aydınlık bir çağ başlamıştır.

Yüce Allah’ın rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, dualarımızın kabul olduğu bu günlerde birlik ve beraberliğimizin güçlendirmeli, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmalıyız. Bu vesile ile başta hemşerilerimizin olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirerek dünya üzerinde akan gözyaşı, savaş ve zulmün bitmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.

BAŞKAN GÜDER’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI…:

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, alemlere rahmet saçan peygamber efendimizin dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Güder mesajında; “Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biridir.  Allah’ın emirlerini insanlığa ulaştıran Peygamber efendimiz,  gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağırmaktadır. Hz. Muhammed (s.a.v) Bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir. Bu gece; Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O'nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır. İdrak ettiğimiz Mevlid Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Peygamberimizin doğum günü olan bu kutsal günün sağlık, barış, huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde yaşanmasını temenni ediyor, İslam Alemi başta olmak üzere, tüm dünya coğrafyasına ve vatandaşlarımıza Hayırlı Kandiller diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖLMEZTOPRAK MÜJDEYİ VERDİ: BÖLGESEL KALKINMA
Sıradaki Haber Ölmeztoprak müjdeyi verdi: “Bölgesel kalkınma hamlesi programı hayata geçirilecek”