Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muhtar adayı Tuğba Farımaz; Zaviye Mahallesinde hizmetlere kadın eli değecek

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatya’da Kadın Muhtar adayı sayısın da hayli yükselişvar. Tuğba Farımaz;” Zaviye Mahallesinde hizmetlere kadın eli değecek.”dedi.

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatya’da Kadın

Muhtar adayı Tuğba Farımaz; Zaviye Mahallesinde hizmetlere kadın eli değecek

Yerel seçimler yaklaşırken partiler ve partilerin belediye başkanı adayları gündemi en çok işgal eden konu oldu. Oysa gündelik hayatımızın daha içerisinde olan bir yer var, mahalle. Mahallelerimizi ve muhtar adaylarımızı ilçe ve hatta il adayları kadar çok konuşmuyoruz. Bunun bir nedeni de muhtarlığın seçim listelerini askıya çıkarmak, ikametgâh düzenlemek gibi hayatımıza çok tali bir noktadan değen yetkileri dışında bir işlevleri olabileceğini düşünmememiz. Mevcut sistemde hiçbirimizin aklına muhtarlık binası gündelik bir sorunumuzun çözümünü arayacağımız yer olarak gelmez. Bu dosyada son dönemde ön plana çıkan kadın muhtar adayları ve önerdikleri yeni muhtarlık anlayışını konuşacağız.

İşte bu kadın Muhtar Adaylarından birisi de Zaviye Mahallesi Muhtar adayı Tuğba Farımaz bakın neler diyor?

Biz muhtarları çalıştırmayı bilmiyoruz. Muhtara işimiz düşmedikçe gitmiyoruz. Bizim burada yapmamız gereken insanlarla iç içe olmak, insanların sorunlarını dinlemek, gerekirse her sokakta bir temsilci seçmek. Örneğin sokaklarımızla ilgili çok sorunlarımız var, onları ele alıp birlikte çalışmalıyız. Muhtarlığın sadece adı olmamalı. Mesela kadınların evde yaptıkları işleri, ördüğü örgüleri, resimleri ile sergiler açmak, gençlerle, yaşlılarla bir araya gelip sorunlarını konuşmak için ve muhtarlığı sadece ikametgâh alma yeri olmaktan çıkarmak için aday oldum.

6 Şubat depremleri sonrası halimiz ortada. Bunların üstesin de gelmek Zaviye Mahallemizi hak ettiği yere taşımak için elimi taşın altına koydum.

Şu an gece gündüz demede çalışıyorum. Mahallemizi hak ettiği layık olduğu yere taşımak ve hizmetlerle donatmak için yola çıktım.

Her şey Zaviye Mahallemiz için. Halkımızla el ele kol kola çalışıyoruz.”