Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı 23 Terörist etkisiz hale getirildi

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Milli Savunma

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı 23 Terörist etkisiz hale getirildi

Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor… Güvenlik güçlerince terör hedefleri bir bir vurarak yerle bir ediyor.

BARIŞ PINARI BÖLGESİNDE 9 TERÖRİST ETKİSİZ…:

“Kahraman komandolarımız, Suriye kuzeyindeki 12 kişilik bir terörist grubun sızma girişimini başarılı şekilde önledi. Dün gece saldırı hazırlığı yaparak Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan teröristlere ateş destek vasıtalarıyla müdahale edilerek 9 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi.”

ETKİSİZ HÂLE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 23’E YÜKSELDİ…:

“Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki terörist saldırısının ardından Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 23’e yükseldi.”

IRAK VE SURİYE KUZEYİ’NE GERÇEKLEŞTİRİLEN HAVA HAREKÂTLARI…:

“PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 13 Ocak 2024 saat 00.30’da Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.”

BAKAN VE KOMUTANLAR BÖLGEDE…:

“Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile gittiği Şırnak’ta şehitlerimiz için düzenlenen törenin ardından 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında toplantı gerçekleştirdi. Harekât Merkezinde Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Yaşar Güler, operasyon bölgelerinde yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi. Bakan Güler daha sonra Güvenlik Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’a gitti.”