Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı; Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 23 terör hedefi vuruldu

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye ve Irak’ın kuzeyine yapılan hava harekatında 23 terör hedefinin vurularak imha edildiği açıkladı.

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Milli Savunma

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı; Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 23 terör hedefi vuruldu

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yurt içi ve yurt dışındaki teröristlere göz açtırmıyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI; “IRAK VE SURİYE KUZEYİ’NE GERÇEKLEŞTİRİLEN HAVA HAREKÂTLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA…:

PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 15 Ocak 2024, saat 22.00’de Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, tünel, mühimmat/malzeme deposu, ikmal malzemeleri ve terör örgütü tarafından gelir elde etmek maksatlı kullanılan tesislerden oluşan 23 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Milli Savunma Bakanlığı,
Sıradaki Haber Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı 23 Terörist etkisiz hale getirildi