Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya Derken Gaziantep AK Parti Artık Eski AK Parti Değil !

Ebru Kont…:Gaziantep27…:Malatya Olay…:
Malatya derken, Gaziantep…Malatya’da da gündemde düşmeyen konular Gaziantep’te konuşuldu…AK Parti’de son dönem gündemde düşmeyen şok gelişmeler Gaziantep’te aylardır vekaleten yürütülen AK Parti İl Başkanlığı’na beklenen atama yapıldı.

Ebru Kont...:Gaziantep27...:Malatya Olay...:
Malatya derken,

Malatya Derken Gaziantep AK Parti Artık Eski AK Parti Değil !

Ancak atanan il başkanından önce Ankara’ya yaşanan ve herkesi şaşkına çeviren gelişmeler şok etkisi yaşattı. İl başkanlığı atamasından sonra Şehitkamil ilçe başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetimi düzenledikleri toplantıda toplu olarak istifa etti… 

Kimsenin bugüne kadar dile getirmediği gerçekleri gün yüzüne çıkaran Yılmaz, gider ayak genel merkez teşkilat başkanı ve koordinatör vekili topa tuttu ve “Cumhurbaşkanımıza, genel merkez teşkilat başkanı ve koordinatör vekil, hala  Gaziantep ‘le ilgili gerçekleri söylemiyorlar.  Gaziantep’te birçok ilçenin kaybedilmesine neden olan, yanlış aday belirleme sürecinin baş aktörleri olduklarını kabul dahi etmiyorlar. Umarım bu istifam 31 Mart yerel seçimlerindeki kayıplarımızın ana sorumluları olan genel merkez yerel yönetimler başkanı ve genel merkez teşkilat başkanına örnek olur” dedi. 

ANKARA’DA BAŞDÖNDÜREN GELİŞMELER 

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı atama süreci genel merkez ile Gaziantep teşkilatı arasındaki ilişkileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişmelerden yanlış haberdar edildiğini ortaya çıkardı. Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in, il başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sait Kirazoğlu adını sunduğu ama Erdoğan’ın bunu kabul etmeyip Fatih Fedaioğlu’nda karar kıldığı öğrenildi. Ankara’ya çağrılan atamanın ardından istifa eden Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Erkan Kandemir ve Hakan Kahtalı’nın yanlış bilgilendirmelerini tek tek anlattı. Murat Şerbetçi’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Siyaseti bırakacak, il başkanlığını düşünmüyor” diyerek mülakata alınmadığı, bunu öğrenen Şerbetçi’nin Kandemir ve Kahtalı’ya tepki gösterdiği öğrenildi.

4 ADAY ÇAĞRILDI

Ak Parti İl Başkanlığı için İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, İl Yönetimlerinde çeşitli defalar görev alan Mustafa Kılıç ve MÜSİAD Şube Başkanı Fatih Fedaioğlu Ankara’ya çağrıldı. Dört isim önce Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Hakan Kahtalı ile öğle saatlerinde bir ön görüşme yaptı. Erkan Kandemir, ön görüşme sonrasında 4 adaya, saat 19’da Cumhurbaşkanı ile mülakata alınacağını iletti.

SARI VE KİRAZOĞLU DA ANKARA’DA

 Gaziantep İl Başkanlığı için Ankara’ya 4 ismi davet eden Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, son anda eski milletvekileri Mehmet Sarı ve Sait Kirazoğlu’nu da genel merkeze çağırdı. Sarı il başkanlığı görevini reddedince, Kandemir’in 3  Gaziantep Milletvekilinin de desteğiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sait Kirazoğlu’nu il başkanı olarak önerdiği öğrenildi. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kandemir’in önerisini kabul etmeyip, Fatih Fedaioğlu isminde karar kıldığı ifade edildi. Bu nedenle, gece 22.00 civarlarında yapılan mülakata Mehmet Sarı’da, Sait Kirazoğlu’da çağrılmadı.

MURAT ŞERBETÇİ MÜLAKATA ALINMADI

Ak Parti Genel Merkezi’nde ataması yapılacak 7 ilin adayları, mülakatın yapıldığı katın bir alt katında bekletildi. Adaylar tek tek mülakata çağrıldı. Bölge Koordinatörü Abdullah Ağralı ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Hakan Kahtalı, İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi’ye kendisinin halihazırda il başkanlığına vekalet ettiği için mülakata en son alınacak aday olacağını söylediler.

KİM NE KADAR KALDI?

Mülakatta MÜSİAD Başkanı Fatih Fedaioğlu’nun 2 dakika, Mustafa Kılıç’ın 1,5 dakika, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın ise 6 dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan ile mülakatları sürdü.  Sıranın kendisine geldiğini düşünen Murat Şerbetçi, tüm adaylar içeri gelsin denildiğinde şok geçirdi. Şerbetçi, neden kendisinin mülakata alınmadığını sorunca; “Cumhurbaşkanımız böyle takdir etti” dedikleri öne sürüldü.

ŞERBETÇİ’YE BÜYÜK ŞOK 

Mülakat için çağrılan ama mülakata alınmayan İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın huzurunda bir şok geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Murat Şerbetçi’yi karşısında görünce, kiloları konusunda şakalaştı. Erdoğan, halen daha zayıflamamışsın diye Şerbetçi’ye takıldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 adaya dönerek; ” Arkadaşlar, biz yolumuza Fatih Fedaioğlu kardeşimizle devam edeceğiz. Mehmet Yılmaz ve Mustafa Kılıç kardeşimde Fatih Fedaioğlu başkanımızın yürütme kurulunda görev alacaklar. Murat Şerbetçi kardeşimizde aktif siyaseti bırakmak istediğini belirttiği için kendilerine bir görev ifa edemiyoruz” dediği öne sürüldü. Murat Şerbetçi, aktif siyaseti bıraktığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağzından duyunca ikinci büyük şoku yaşadı.

ŞERBETÇİ SİYASETİ BIRAKACAK DENİLMİŞ

İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, il başkan adayı olarak çağrıldı. İl Başkanı olmayı çok isteyen Şerbetçi, önce mülakata alınmadı ve arkasından  Murat Şerbetçi, aktif siyaseti bırakıyor denilerek, Cumhurbaşkanı’nın yanıltıldığı öne sürüldü. Çifte skandal ve çifte şoku yaşayan Murat Şerbetçi, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcısı Hakan Kahtalı ve Bölge Koordinatörü Abdullah Ağralı’ya dönerek, ” Benim, Cumhurbaşkanı önünde kendimi ifade etme özgürlüğümü elimden aldınız. Bunu neden yaptınız” dedi. Abdullah Ağralı, ortamı yumuşatmak için araya girerek, ” Başkanım buna takılma. Gel odama çıkalım bir kahve içelim” dedi. Murat Şerbetçi, yaşadığı şokun etkisiyle, ” Ne kahvenizi içerim ne de hakkımı size helal ederim” dediği öğrenildi.

MEHMET YILMAZ’DAN SÜRPRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Yılmaz görüşmesinde bir sürpriz yaşandı. Cumhurbaşkanı’nın cezaevindeyken kendisine mektup gönderen kişinin kızıyla telefonda görüştü. Bu görüşme, Mehmet Yılmaz marifetiyle ve onun telefonuyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sürprizten oldukça memnun kaldığı öğrenildi.

YILMAZ ÇOK GERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ile mülakatında yanında Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Hakan Kandemir hazır bulundu. Mülakat sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandemir ve Kahtalı’ya dönerek, Mehmet Yılmaz Başkan hakkında düşüncelerini sordu. Erkan Kandemir, Mehmet Yılmaz’ın Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Şehitkamil İlçesinin başkanı olduğunu ve bu seçimlerde Şehitkamil’i kaybettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı bu sözlere tepki göstererek, ” Kaybedilmiş ilçenin başkanını niye o zaman görüşmelere çağırdınız” dedi. Teşkilat Başkanı Kandemir, Cumhurbaşkanı’nın tepkisine; ” Başarılı bir ilçe başkanıımız olduğu için kendilerini davet ettik” dediği öne sürüldü.

YILMAZ’DAN KANDEMİR VE KAHTALI’YA SUÇLAMA.

Fatih Fedaioğlu’nun il başkanı olarak atanması üzerine Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı’ndan izin isteyerek söz aldı. Yılmaz, Erkan Kandemir ve Hakan Kahtalı’ya  dönerek; ” Sayın Cumhurbaşkanım, 31 Mart Seçimlerinde il, ilçe, kadın ve gençlik kollarımız çok çalıştı. Yüzde 61 oranında oy aldık. Yerel seçimler öncesinde belediye başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, beni yeniden aday göstermeyin dedi. Bunu her platformda ifade etti. Fadıloğlu’nun aday olmak istemediğini duymayan kalmadı. Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil ilçemize güzel hizmetler yaptı ama bu dönem aday olmak istemediğini söyledi. Buna rağmen Rıdvan Fadıloğlu yeniden aday yapıldı. Seçimi kaybetmemizin en önemli nedenlerinden biri budur” dedi.

NEDEN BENİM HABERİM YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Yılmaz’ın sözleri üzerine Kandemir ve Kahtalı’ya sinirlenerek, ” Rıdvan Fadıloğlu’nun yeniden aday olmak istemediğinden neden benim haberim yok. Neden bana söylemediniz” diye çıkıştı. Bu şok diyaloglara mülakata katılan diğer il başkan adaylarının önünde cereyan ettiği öğrenildi.

EDİTÖR: Ebru Kont
Ak Parti’de toplu istifa

Ak Parti’de toplu istifa

AK Parti Şehitkamil ilçesinde ilçe başkanı Mehmet Yılmaz’dan sonra 30 kişilik yönetimi de istifa etti.

İlçe binasında basın toplantısı yapan Yılmaz, alkışlar arasında istifasını duyurdu. Yaşanan tüm gelişmeleri anlatan Yılmaz, “Umarım bu bu istifam 31 mart yerel seçimlerindeki kayıplarımızın ana sorumluları olan genel merkez yerel yönetimler başkanı ve genel merkez teşkilat başkanına örnek olur” dedi. Yılmaz’ın açıklamasından sonra 30 kişilik yönetim kurulu da istifa ettiğini duyurdu.

EDİTÖR: Ebru Kont

Temayül usulen mi gerçekten mi?

Temayül usulen mi gerçekten mi?

AK Parti Gaziantep’te İl Koordinatörü Hakan Kahtalı başkanlığında, yeni il başkanının belirlenmesi adına teşkilat içi temayül yoklaması gerçekleştirildi.

 Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı başkanlığında adeta bir demokrasi şöleni havasında 10:30- 15:00 arasında gerçekleştirilen AK Parti  Gaziantep İl Başkanlığı teşkilat içi temayül yoklaması yoğun bir katılımın ardından sona erdi. 

TEŞKİLAT TEMAYÜLÜ

AK Parti’de 31 Mart seçimleri öncesinde Murat Çetin’in görevden alınmasının ardından, il başkanlığını vekaleten Murat Şerbetçi yürütüyordu. 3 aylık sürenin ardından il başkanlığına kimin getirileceği belirsizliğini korurken, Genel merkez ilk olarak teşkilat temayülü yapma kararı aldı.

SON NOKTAYA GELİNDİ

Edinilen bilgiye göre, Genel Merkez, Gaziantep il başkanının kim olacağı konusundaki çalışmalarında son noktaya geldi. Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in görevlendirmesi ile Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın gözetiminde temayül yapıldı. 

KİMLER OY KULLANDI? 

Yoğun katılımlı ve heyecanlı geçen temayül yoklamasında; İl Asil Yönetimi, İl Kadın Kolları Asil Yönetimi, İl Gençlik Kolları Asil Yönetimi, İl Disiplin Kurulu ve Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri, Şahinbey ve Şehitkamil Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Araban- İslahiye- Karkamış- Nizip- Nurdağı- Oğuzeli- Yavuzeli İlçe Başkanları, Tüm İlçe Kadın Kolları Başkanları, Tüm İlçe Gençlik Kolları Başkanları, Büyükşehir- Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Meclis Üyeleri oy kullandılar. Oy kullanan isimler; il başkanlığı görevi için 3 isim olmak üzere öneride bulundu.  Ayrıca temayülde  Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı; Kurucu İl Başkanı, Eski Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Kadın ve İl Gençlik Kolları Başkanları başta olmak üzere İlçe Başkanlarının da görüşleri aldı.

SON KARAR ERDOĞAN’DA 

Gerçekleştirilen temayülün ardından öne çıkan isimler, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylar arasından bir ismi il başkanlığına ataması bekleniyor. 

EDİTÖR: Ebru Kont

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. OYSA DEMOKRASİ OLSA, İL BAŞKANI ATAMAYLA DEĞİL SEÇİMLE GELİRDİ. AK PARTİ ÜYELERİ OYLARIYLA SEÇİM YAPILIP İL BAŞKANI SEÇİLİRDİ. ŞİMDİ İL KONGRESİ YAPILACAK ATAMA ONAYLATILACAK NE GÜLÜNÇ. Demokrasi güzel uygulanırsa…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haberin fotoğrafı yok
Sıradaki Haber Çıkan Olayda Ağır Şekilde Yaralandı
casino siteleri casino siteleri papyonshop.com malatya araç kiralama yurtdışına ev taşıma