Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malatya’nın Başkanı Gürkan; 6 Şubat Depremlerini Unutmadık Unutmayacağız

Ali Aladağ…:Malatya…:
Malatya’nın Başkanı Gürkan 6 Şubat Depremlerinin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı ve “6 şubat depremlerini unutmadık unutmayacağız…”dedi.

Ali Aladağ…:Malatya…:
Malatya’nın Başkanı Gürkan

Malatya’nın Başkanı Gürkan; 6 Şubat Depremlerini Unutmadık Unutmayacağız

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Gürkan, böyle afetlerin bir daha yaşanmaması dileğinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat 2023 depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Yaşanan bu felaketlerin ardından hiçbir şey yaşanmamış gibi hayatımıza devam edemeyiz. Yaşadığımız kentleri depreme dirençli yapmak için depremi göz ardı etmeden planlar oluşturmalı ve can güvenliğini sağlamalıyız. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen, İlimizde de büyük yıkımlara neden olan ve tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem sonrası herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme gayretindedir. Dayanışma içerisinde olacağız, birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı hep birlikte sarmaya devam edeceğiz.  Böylesi felaketlerde can kayıplarının önüne geçmek için de yaşananlardan ders çıkararak gerekli önlemleri almanın gayretinde olacağız.

Böyle acıların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremlerde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu zorlu süreçte yanımızda olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valilerimize, Kaymakamlarımıza, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza, maddi manevi yanımızda olan Belediye Başkanlarımız ile yaşlısından gencine kısacası bu acıyı yürekten hissedip karınca kararınca yardıma koşan herkese bir kez daha en içten şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya…:
Bin yıl sürecek denildi…O
Sıradaki Haber 28 Şubat’ta Malatya’da Kimler Fişlendi İşte O İsimler