Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğrenci Kardeşler hatıra fotoğrafı çektirdiği Malatya’nın Başkanı Gürkan’a ne dediler?

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Yerel seçim öncesi deprem bölgesi Malatya’da bugün bir AVM’nin açılışına halktan yoğun katılım oldu. Malatya’nın Başkanı Gürkan’dan da istekler coğunluktaydı.

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Yerel seçim

Öğrenci Kardeşler hatıra fotoğrafı çektirdiği Malatya’nın Başkanı Gürkan’a ne dediler?

Malatya’ya yeni kazandırılan Malatya City AVM’nin açılışına katılanlar arasın da yer alan 2 öğrenci kardeş vardı.

İlköğretim ve Lise öğrencisi olan Zeynep Bera ile Muhammed Fırat Toper Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan’la hatıra fotoğrafı çektirip ardından da koyu bir sohbete başladılar.

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, öğrencilere derslerini sorup istekleri olup olmadığını söyledi. Öğrenci kardeşler Zeynep Bera ve Muhammed Fırat Toper “Başkanım Mart ayında yapılacak olan seçim de sana oy toplayacağız. Senden isteğimiz ise Malatya’mızı en kısa sürede ayağa kaldırmanız olacak. Bunu sizin başaracağınıza inanıyoruz.

Malatya’mız inşa edilirken binalarımız deprem koşullarına göre dayanıklı güçlü inşa edilmesini sağlayınız.

Resim

6 Şubat depremlerin de oturduğumuz evimiz yıkıldı. Güçlü yapılar olursa evlerimiz depreme dayanıklı olur. Ayrıca şehir merkezi ve Malatya’mızın her yanın da toplanma alanları yeşil alanlar yaya ve araç yolları uygun dizayn edilmesini bekliyoruz. Bunu sizin yapacağınıza yürekten inanıyoruz.” dediler.

İki öğrenci kardeşi dinleyen Malatya’nın Başkanı Gürkan “Müsterih olun her şey halkımızın istediği gibi olacak sizlerin isteklerinden daha fazlasını kadim şehrimiz Malatya’mızı inşasın da temin edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Açıklama yok.

Malatya’nın Başkanı Gürkan, “Şehrimiz 6 Şubat’ta büyük bir felaket geçirdi. Kıyametin provasını yaşadık.  100 yılın felaketi deniliyor ama 1000 yılın felaketini yaşadık. O nedenle şehrimizin ayağa kalkması lazım. Şehrimizin ayağa kalkmasının tek yolu da birlik ve beraberliktir. Dirlik, düzen ve dayanışmadır.

Dolayısıyla işinizde hasbi olursanız, işleriniz Cenabı Allah’ın izniyle yolunda gider.  Şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız. Allah bize hasbiliği nasip etsin. Memleketimizin, istikbali aydınlık olsun. Şehrimizi mazisine layık istikbaline hazırlamak için el birliğiyle gayret edeceğiz” dedi. Malatya’nın Başkanı Gürkan 2 kardeşi Makamına da davet etti.

Açıklama yok.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Asrın Felaketi…Kahramanmaraş depremleriyle
Sıradaki Haber Bugün 390 Gün Oldu, Kira Ve Taşınma Parası Almayan Vatandaşlar Var Tas Kayıp Mesele Büyük